حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

خطوط کشتیرانی مهم جهان

حمل و نقل بین المللی

خطوط کشتیرانی مهم جهان

 

خط کشتیرانی مرسک (MAERSK LINE)

در مقام اول کشتیرانی دانمارکی مرسک قرار می گیرد، مرسک به عنوان بزرگترین کریر در جهان شناخته می شود. این خط کشتیرانی با ۵۸۰ کشتی که در حدود ۲۷۲ عدد از آن ها را تملک کامل نموده و ۳۰۸ عدد از کشتی ها یی که آنها را به صورت

مدیریت می نماید در مجموعه به حمل ۲.۸ میلیون TEU یا واحد کانتینری در سال ۲۰۱۴ پرداخته است. کشتی رانی مرسک با در اختیار داشتن ۸۸.۹۰۹ نفر نیروی انسانی و حضور در ۱۳۵ کشور جهان گسترده ترین خط کشتی رانی در جهان محسوب می شود.

خطوط کشتیرانی مهم جهان 6 | آفکو
خط کشتیرانی ام اس سی MSC – MEDITERRANEAN SHIPPING COMPANY

کشتی رانی ام اس سی یا کشتی رانی مدیترانه یک کشتیرانی با اصالت سوئیسی به شمار می آید و دفتر مرکزی آن در ژنو سوئیس واقع شده است. این خط کشتیرانی با در دست داشتن ۲.۴۳ میلیون TEU در مقام دوم قرار می گیرد. ام اس سی در سال ۱۹۷۰ ا تاسیس شد. این خط کشتیرانی ۳۱۶ بندر یا پورت را اصطلاحا CALL می کند و بیش از ۲۰۰ مسیر بین المللی را طی می کند. این خط کشتیرانی در ۱۵۰ کشور دنیا با بیش از ۲۴۰۰۰ نفر نیروی انسان در حال فعالیت است.

 

خط کشتیرانی CMA-CGM

این خط کشتیرانی اصالتا فرانسوی با بیش از ۴۲۸ کشتی به حمل و نقل بین المللی ۱.۵۵ میلیون TEU یا واحد حمل کانتینری در مقام سوم بزرگترین های جهان قرار می گیرد. این خط کشتیرانی با ۱۷۰ مسیر به ۴۰۰ پورت یا بندر بزرگ جهان حمل کانتینر می نماید. این خط کشتیرانی در ۱۵۰ کشور با بیش از ۱۸۰۰۰ نفر نیروی انسانی مشغول به فعالیت است.

 

خط کشتیرانی ای پی ال APL – AMERICAN PRESIDENT LINES

این خط کشتیرانی مستقر در سنگاپور با ۱۵۰ کشتی با حدود ۱.۱ میلیون TEU ظرفیت حمل کانتینر در مقام چهارم قرار می گیرد. این خط کشتیرانی با سابقه ۱۶۵ ساله خود در ۹۵ کشور مشغول به کشتیرانی است.

 

خطوط کشتیرانی مهم جهان 7 | آفکو
خط کشتیرانی هپگ لوید HAPAG-LIOYD

این خط کشتیرانی اصالتا آلمانی با ملحق شدن به CSAV در دسامبر ۲۰۱۴ تعداد کشتی های خود را به ۲۰۰ عدد رساند و با ظرفیت یک میلیون حمل کانتینر TEU تبدیل به پنجمین کشتیرانی بزرگ جهان شد.

 

خط کشتیرانی اورگرین EVERGREEN LINE – EMC

این خط کشتیرانی واقع در تایوان با ۱۹۰ کشتی با ظرفیت حمل ۸۵۰۰۰۰ واحد حمل کانتینر در مقام شش قرار می گیرد. این خط کشتیرانی در سال ۲۰۰۷ از الحاق ۵ خط کشتیرانی ایجاد شد و در حال حاضر مشغول به کشتیرانی در ۱۱۴ کشور می باشد.

 

خط کشتیرانی کاسکو COSCO CONTAINER LINE

این خط کشتیرانی متعلق به گروه کشتیرانی اقیانوس چین با ۱۷۳ کشتی کانتینری با ظرفیت ۷۸۶.۲۵۲ TEU به حمل کانتینر ها در بیش از ۱۶۲ پرت یا بندر در ۴۹ کشور می پردازد. این شرکت کشتیرانی با ۱۳.۸۹۵ نفر نیروی انسانی به حمل بین المللی کالا می پردازد.

 

خط کشتیرانی چاینا شیپینگ CHINA SHIPPING CONTAINER LINES – CSCL

این خط کشتیرانی واقع در شانگهای چین با دارا بودن ۱۵۶ کشتی کانتینری مشغول به حمل ۷۰۶۰۰۰ THE واحد حمل کانتینر می باشد . این خط کشتیرانی با ۷۰۰۰ نیروی انسانی در ۶۰ کشور و بیش از ۱۸۰ پورت یا بندر مشغول به کشتیرانی و حمل بین المللی کالا است.

 

خط کشتیرانی میتسویی MITSUI O.S.K LINES

این خط کشتیرانی اصالتا ژاپنی از سال ۱۸۸۴ در توکیو مشغول به فعالیت است و با دارا بودن ۱۱۹ کشتی کانتینری به ظرفیت حمل کانتینری ۵۱۳۰۰۰ TEU دست یافته است.

 

در مقام اول کشتیرانی دانمارکی مرسک قرار می گیرد، مرسک به عنوان بزرگترین کریر در جهان شناخته می شود.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا