اخبار
موضوعات داغ

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قاچاق خروجی انسولین را رد کرد

اخبار داخلی

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قاچاق خروجی انسولین را رد کرد

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر اینکه قاچاق خروجی انسولین وجود ندارد، گفت: قاچاق خروجی انسولین بسیار کم و به ندرت اتفاق می افتد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس علی مویدی خرم آبادی  در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه از سال 81 که ستاد مبارزه با قاچاق کالا تشکیل شد، گفت:  تا  سال 92 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نداشتیم و خلاء قانونی داشتیم و به لحاظ خلاء قانونی مدیریت های سلیقه ای مختلف وجود داشت  و رویکردها متناسب با دیدگاه ها تغییر می یافت.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: اما از زمانی که قانون وضع شده است، سیاست ها، برنامه ریزی ها مشخص است و در راستای تبیین قانون گام بر داشته می شود اما تا سال 92 نقشه راه مشخصی وجود نداشت و بنابراین متناسب با زمان، مکان مدیریت انجام می شود اما از سال 92 به بعد یک قانون مشخص و محرز داشتیم و لذا تکالیف هر دستگاه مشخص شد و دستگاه ها نیز براساس سیاست ها و برنامه ها گام بر می دارند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قاچاق خروجی انسولین را رد کرد 6 | آفکو

وی در مورد انسولین قلمی بیماران دیابتی و دلیل قاچاق خروجی این کالا به خارج از کشور گفت: خوشبختانه در سامانه تی‌تک توفیقات خوبی حاصل شده است، همه داروهای خارجی در تی‌تک تعریف شده است اما بخشی از داروهای تولید داخل هنوز در سامانه تعریف نشده که برای این کار زمان بیشتری نیاز است.

مویدی خرم آبادی با تاکید بر اینکه قاچاق انسولین وجود ندارد گفت: قاچاق  انسولین بسیار کم است و به ندرت اتفاق می  افتد.

وی بیان داشت: ما در بحث دارو مشکلاتی داریم و به تعبیر وزیر بهداشت مافیای دارو وجود دارد لذا ما در این عرصه آسیب های فراوانی دیدیم و زمینه آسیب پذیری را نیز داریم و لازم است یک فرآیند سیستماتیک در فرآیند تامین تا توزیع داروها ایجاد شود، شرکت های بخش خصوصی که در زمینه تولید و توزیع فعالیت می کنند باید به مقررات مربوطه پایبند شوند و بخشی از خلاء ها در این زمینه است.

مویدی خرم آبادی در پاسخ به این سوال که آیا دلیل  رئیس جمهور  در مورد قاچاق خروجی کالا مبنی بر اینکه ارزانی کالا در داخل کشور موجب قاچاق برخی کالاها به خارج از کشور می شود درست است، گفت: من این گفته  رئیس جهور را تایید می کنم و به این دلیل که  ما سال ها اقتصاد دولتی داشته ایم و دولت موظف به تامین بسیاری از کالا ها با بودجه دولتی است و هنوز هم  بحث ارز  4200 تومانی برای واردات وجود دارد بنابراین  طبیعی است که اختلاف قیمت کالاهایی که به صورت یارانه ای تامین می شود  با  آن کالاها در کشورهای همجوار، میل به خروج کالا را در ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری فارس

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر اینکه قاچاق خروجی انسولین وجود ندارد، گفت: قاچاق خروجی انسولین بسیار کم و به ندرت اتفاق می افتد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قاچاق خروجی انسولین را رد کرد 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا