حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

رتبه یک کشتیرانی کانتینری دنیا از مرسک به ام‌اس‌سی می رسد

حمل و نقل کالا

رتبه یک کشتیرانی کانتینری دنیا از مرسک به ام‌اس‌سی می رسد

 

رتبه یک کشتیرانی کانتینری دنیا از مرسک به ام‌اس‌سی می رسد

شرکت کشتیرانی مدیترانه با توسعه ناوگان خود، بزرگترین شرکت کشتیرانی کانتینری دنیا در سال ۲۰۲۲ می شود.

رتبه یک کشتیرانی کانتینری دنیا از مرسک به ام‌اس‌سی می رسد 6 | آفکو

با در نظر گرفتن سفارشات جدید شرکت کشتیرانی مدیترانه (MSC) و همچنین مشارکت فعال در بازار کشتی های دست دوم، می توان گفت که این شرکت سال آینده از نظر ظرفیت از شرکت قدیمی مرسک سبقت گرفته و به بزرگترین خطوط کانتینری در جهان تبدیل خواهد شد.

طبق گزارش Alphaliner، در حال حاضر اختلاف ظرفیت دو شرکت کانتینری ۲۲۵۰۰۰ TEU است. مرسک با حدود ۷۰۹ کشتی و تناژ خالص ۴،۱۲۱،۹۶۴ TEU و از طرف دیگر، MSC با ۵۸۸ کشتی و  تناژ خالص ۳،۸۹۷،۰۰۲ TEU در بخش حمل و نقل کانتینری فعالیت می کند.

‏MSC در حال حاضر سفارش حداقل ۳۵ کشتی بزرگ آبهای عمیق، با ظرفیت ترکیبی نزدیک به ۶۶۰۰۰۰TEU را در دستور کار خود دارد، در حالی که برنامه سفارش فعلی مرسک فقط شامل ۱۶ کشتی منطقه ای با ظرفیت ۴۱۶۷۴ TEU است.

از طرف دیگر، شرکت کشتیرانی مرسک توجه خود را بر روی کربن زدایی از آلاینده ها متمرکز کرده و در حال تحقیق بر روی سوخت های جایگزین برای حمل و نقل دریایی است. به همین جهت انتظار می رود در کوتاه مدت از انجام هرگونه سفارش بزرگ خودداری کند. در عوض این شرکت سرمایه گذاری زیادی در گسترش توانایی خود در تدارکات زنجیره تأمین انجام داده است.

به گزارش «انرژی امروز» از سازمان بنادر و دریانوردی، با مقایسه استراتژی توسعه ناوگان و سفارشات مرسک، به راحتی می توان گفت که وقتی صحبت از تناژ خالص می شود،  MSC بزرگترین خط کانتینری در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

 

رتبه یک کشتیرانی کانتینری دنیا از مرسک به ام‌اس‌سی می رسد 7 | آفکو
منبع:  انرژی امروز
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا