اخبار
موضوعات داغ

رشد صفر درصدی ظرفیت بنادر شمالی در ۸ سال گذشته

اخبار داخلی و خارجی

رشد صفر درصدی ظرفیت بنادر شمالی در ۸ سال گذشته

90 درصد کشتی‌های ورودی به بندر انزلی خالی برمی‌گردد

 

رشد صفر درصدی ظرفیت بنادر شمالی در ۸ سال گذشته 12 | آفکو

 

رشد صفر درصدی ظرفیت بنادر شمالی در ۸ سال گذشته 13 | آفکو

 

تردد دریایی برای خرده مالک‌ها صرفه اقتصادی ندارد

کوهساری در پاسخ به این سوال که چرا با وجود صرفه اقتصادی در مسیر دریایی صاحبان کالا همچنان حمل جاده‌ای را ترجیح می‌دهند، گفت: اغلب کشاورزان، باغ‌داران، چای‌کاران، برنج‌کاران و … خرده مالکی هستند بنابراین نمی‌توانند 2 هزارتن محصول را برای صادرات آماده کنند تا امکان استفاده از ناوگان دریایی برای صادرات آن را داشته باشند. به همین دلیل روش اقتصادی  برای خرده مالکان  این است که کامیونی را کرایه کنند که بار را از باغ حمل و به طور مستقیم در مسکو تخلیه کند و ذات حمل و نقل بار خرد همین است.

معاون امور بندری سازمان بنادر ادامه داد: واقعیت این است که در کالاهای خرد استفاده از مسیر دریایی برای خانوار اقتصادی نیست و روش سنتی بهتر است. در شرایطی در این حوزه می‌توان موفق بود که بتوان کالاهای خرد را تجمیع و در روسیه بازاری برای آن ایجاد کنیم. در کنار آن باید در مقاصدی مانند آستاراخان انبار و سردخانه‌هایی برای بار از مبادی ایران ایجاد شود و در آستاراخان بار بسته بندی و از آنجا بین بازارهای هدف تقسیم شود.

منبع: انرژی امروز

طبق گفته معاون سازمان بنادر ایران در حال حاضر 90 درصد کشتی‌های ورودی به بندر انزلی خالی برمی‌گردد و برنامه بار منظمی برای بنادر شمالی وجود نداشته و مسیر دریایی برای خرده‌مالک‌ها صرفه اقتصادی ندارد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 3.73 ( 2 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا