اخبار
موضوعات داغ

رشد ۱۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

رشد ۱۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور

میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر مالکیتی سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان بهمن ماه امسال، معادل ۱۴۰ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۲۸۰ تن بود که در قیاس با میزان ۱۱۷ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۱۸۱ تنی در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۹ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش «انرژی امروز» از سازمان بنادر و دریانوردی، میزان تخلیه کالاهای نفتی طی ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰ در بنادر مالکیتی ۱۹ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۳۶۸ تن، میزان تخلیه کالاهای غیرنفتی ۴۳ میلیون و ۹۱ هزار و ۲۲۸ تن و مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۶۲ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۵۹۶ تن بود که حاکی از رشد ۲۵ درصدی در بخش کالاهای نفتی، رشد ۲۰ درصدی در بخش کالاهای غیرنفتی و رشد ۲۱ درصدی در بخش کالاهای نفتی و غیرنفتی است.

میزان بارگیری کالاهای نفتی در بنادر مالکیتی طی ۱۱ ماهه نخست سال جاری معادل ۳۲ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۵۴۷ تن، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی ۴۵ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۱۳۷ تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل ۷۷ میلیون و ۷۲۲ هزار و ۶۸۴ تن بود.

رشد ۱۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور 6 | آفکو

میزان بارگیری کالاهای نفتی در مدت مذکور در قیاس با ۱۱ ماهه نخست سال ۹۹ رشد ۳۰ درصدی، کالاهای غیرنفتی رشد ۱۰ درصدی و مجموع کالاهای نفتی و غیرنفتی رشد ۱۸ درصدی را تجربه کرده است.

جمع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی در ۱۱ ماهه نخست سال جاری ۵۱ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۹۱۵ تن و جمع تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی ۸۸ میلیون و ۲۱۵ هزار  و ۳۶۵ تن بود؛‌ همچنین مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور معادل ۱۴۰ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۲۸۰ تن بود که حاکی از رشد ۲۸ درصدی در بخش کالاهای نفتی، رشد ۱۵ درصدی در بخش کالاهای غیرنفتی و رشد ۱۹ درصدی در بخش کالاهای نفتی و غیرنفتی طی ۱۱ ماهه نخست سال جاری در قیاس با مدت مشابه سال گذشته است.

تخلیه و بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان بهمن ماه سال جاری معادل ۱ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۷۰۲ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری ۱ میلیون ۶۶۲ هزار و ۲۵۹ TEU طی ۱۱ ماهه نخست سال ۹۹، رشد ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

منبع: انرژی امروز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

رشد ۱۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا