اخبار
موضوعات داغ

رشد ۵۱ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بنادر گیلان

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

رشد ۵۱ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بنادر گیلان

 

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در تشریح مهمترین اقدامات سال ۱۴۰۰، از رشد ۵۱ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بنادر گیلان نسبت به سال ۹۹ خبر داد.

رشد ۵۱ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بنادر گیلان 6 | آفکو

به گزارش «انرژی امروز» از سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا آبایی درباره اهم اقدامات بندری و دریایی گیلان در سال گذشته، اظهار داشت: طی سال گذشته شاهد رشد تخلیه و بارگیری کالا در سال ۱۴۰۰ نسبت به ۱۲ ماه سال ۹۹ بودیم و بیش از ۱ میلیون و ۶۷۶ هزار تن کالا در بنادر انزلی و آستارا تخلیه و بارگیری شد که نسبت به سال ۹۹، رشد ۴ درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: از این میزان، یک میلیون و ۶۶۰ هزار تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و حدود ۱۷ هزار تن نیز مربوط به کالاهای نفتی بود که در بنادر استان گیلان تخلیه و بارگیری شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از رشد ۵۱ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر این استان خبرداد و خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ بیش از ۵۳۳ هزار تن کالای نفتی از بنادر استان گیلان به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شده است که به ترتیب شاهد رشد ۷۹ و ۸ درصدی در مجتمع بندری انزلی و بندر آستارا بودیم.

آبایی با بیان اینکه در سال گذشته ۶۵۶ کشتی وارد بنادر استان گیلان شده است، بیان کرد: ۶ هزار و ۴۳۳ TEU در سال ۱۴۰۰ در بنادر استان گیلان تخلیه و بارگیری شده است که از این مقدار، سهم بنادر انزلی و آستارا به ترتیب  ۵ هزار و ۳۰۴ TEU و یک هزار و ۱۲۹ TEU بوده است.

وی در خصوص مهم ترین اهداف حوزه بندری و دریایی بنادر استان گیلان نیز اعلام کرد: پیاده سازی سند راهبردی و نقشه راه بازاریابی، توسعه بازار، استفاده بهینه از تجهیزات استراتژیک بندری، ارتقای سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت و همچنین جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در سواحل استان از جمله مهم ترین اهداف حوزه بندری و دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در سال جاری خواهد بود.

منبع: انرژی امروز

رشد ۵۱ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بنادر گیلان 7 | آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا