اخبار
موضوعات داغ

روزانه به ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون نیاز داریم

اخبار داخلی و خارجی

روزانه به ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون نیاز داریم

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بندر امام خمینی از ابتدای امسال تا ۲۰ تیر جاری به ۱۳ میلیون تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی وغیرنفتی در بندر امام خمینی از ابتدای امسال تا ۲۰ تیر جاری به ۱۳ میلیون تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

روزانه به ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون نیاز داریم 6 | آفکو

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، عادل دریس با بیان اینکه روند تخلیه و بارگیری کالا در بندر امام خمینی ادامه دارد افزود: کمبود کامیون برای حمل کالاهای اساسی به نقاط مختلف کشور همچنان مهمترین چالش در این مجتمع بندری است.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع چهار میلیون و ۸۵۸ هزار تن کالای اساسی شامل گندم، برنج، شکر خام، روغن خوراکی، سویا، کنجاله، ذرت و جو در بندر امام خمینی تخلیه شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان ادامه داد: افزایش واردات کالاهای اساسی (غلات و نهاده‌های دامی) به معنای اطمینان از ذخایر مطمئن کشور در این زمینه است.

دریس، موجودی فعلی کالاهای اساسی در بندر امام خمینی را ۳.۵میلیون تن بیان کرد و افزود: با احتساب کالاهای افزون بر ۱۰ فروند کشتی که در لنگرگاه‌ها و اسکله‌های این بندر در انتظار تخلیه محموله خود هستند، مجموع کالاهای اساسی در این بندر به پنج میلیون تن می‌رسد.

وی با بیان اینکه روند و سرعت حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی به سایر نقاط کشور از هفته گذشته شتاب گرفته بیان کرد: برای ایجاد توازن در تخلیه بار از کشتی و حمل کالا به مناطق مختلف کشور، روزانه به ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون نیاز داریم.

گفته‌ می‌شود برای حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی از کامیون‌های حمل مصالح ساختمانی و نیز ظرفیت‌های سپاه، ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر نیروهای مسلح کشور استفاده می‌شود.

روزانه به ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون نیاز داریم 7 | آفکو

 

منبع: خبربان

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی وغیرنفتی در بندر امام خمینی(ره) از ابتدای امسال تا ۲۰ تیر جاری به ۱۳ میلیون تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 3.73 ( 2 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا