اخبار
موضوعات داغ

روس‌ها به دنبال افزایش صادرات نفت

اخبار داخلی و خارجی

روس‌ها به دنبال افزایش صادرات نفت

 

روس‌ها قصد دارند، در اجلاس آتی اوپک پلاس در ماه ژانویه موضوع افزایش عرضه نفت به بازار جهانی را مطرح کنند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه و وزیر سابق انرژی این کشور طی مصاحبه‌ای با خبرنگاران در مسکو گفت: ما عرضه نفت‌مان را به میزان زیادی کاهش داده‌ایم و برای بالا بردن تولید خود قیمت بین 45 تا 55 دلار در هر بشکه بهترین بازه قیمتی است.

روس‌ها به دنبال افزایش صادرات نفت 6 | آفکو

وی مدعی شد در صورتی که روسیه تولید خود را افزایش ندهد، دیگران این کار را خواهند کرد. درواقع روسیه قصد دارد، در اجلاس آتی گروه اوپک پلاس که قرار است ژانویه سال آینده برگزار شود، موضوع افزایش عرضه نفت به بازار جهانی را مطرح کنند.

از اوایل ماه دسامبر و زمانی که اعضای گروه اوپک پلاس در نشست قبلی خود تصمیم گرفتند که به صورت تدریجی عرضه نفت به بازار جهانی را افزایش دهند، قیمت نفت برنت در محدود 50 دلار در هر بشکه در نوسان است.

این گروه قصد دارد به صورت تدریجی و ماهانه مجموعا عرضه نفت خود به بازار جهانی را برای سال آینده میلادی 500 هزار بشکه روزانه افزایش دهد و این در حالی بود که این گروه پیشتر قصد داشت از یکم ژانویه 2021 به یکباره 2 میلیون بشکه به تولید خود اضافه کند.

قرار است وزرای نفت و انرژی گروه اوپک پلاس به صورت ماهانه تشکیل جلسه داده  و درباره افزایش میزان عرضه نفت به صورت ماه به ماه تصمیم‌گیری کنند. درواقعاین مسئله به آنها این امکان را می‌دهد تا همگام با روند شیوع ویروس کرونانسبت به تغییرات بازار واکنش نشان دهند.

قرار است اجلاس بعدی روز 4 ژانویه تشکیل شده و درباره میزان افزایش عرضه نفت در ماه فوریه تصمیم‌گیری کنند.

نواک گفت: در صورتی که شرایط عادی و باثبات بماند ما از افزایش عرضه حمایت خواهیم کرد.

روس‌ها به دنبال افزایش صادرات نفت 7 | آفکو

 

منبع: خبرگزاری فارس
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا