صادرات و واردات
موضوعات داغ

روغن پایه ویرجین و صادرات آن

صادرات و واردات

10 / 100

روغن پایه ویرجین و صادرات آن

 

روغن پایه بکر نوعی روغن است که برای روانکاری استفاده می شود. روان کننده اصلی با استفاده از مواد افزودنی مورد نیاز تهیه می شود. همچنین می توان گفت یکی از مهم ترین و بهترین اجزای روان کننده ها از نظر حجم، روغن پایه است. به طور متوسط، بیش از 95٪ از فرمول روان کننده حجمی است. در برخی روانکارها مانند روغن های کمپرسور و هیدرولیک 99 درصد روغن را روغن پایه تشکیل می دهد. و یک درصد باقیمانده مواد افزودنی هستند. روان کننده های دیگری نیز در بازار وجود دارد که 30 درصد آنها مواد افزودنی هستند. می توان به گریس ها، سیالات فلزکاری و روغن های دنده صنعتی اشاره کرد.

روغن پایه در اصل از پالایش نفت خام به دست می آید. این محصول در اکثر کشورهای دنیا مورد توجه بوده و به عنوان روغن پایه بکر خریداری می شود. روغن پایه ویرجین به دلیل کیفیت بالا در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. و این روغن برای اکثر محصولات مرتبط با نفت و پتروشیمی استفاده می شود.
روغن پایه بازیافتی همان روغن پایه ویرجین با همان خواص و قابلیت ها اما البته با راندمان کمتر و کیفیت پایین تری است. و آنالیز روغن پایه از نظر رنگ فلاش و روغن پایه با روغن بازیافتی تفاوت بیشتری دارد.

روغن پایه ویرجین و صادرات آن 6 | آفکو

تولید کنندگان روغن بکر ایرانی

پالایشگاه های تولید کننده روغن پایه و تولید کننده روغن پایه بکر یا روغن پایه بازیافتی در شهرک های صنعتی کشور نقش بسیار مهم و موثری در تولید این محصول صادراتی و مهم دارند. نواحی صنعتی و شهرک های صنعتی مانند اشتهارد و پالایشگاه نفت در اکثر نقاط ایران مانند اصفهان، زنجان و پالایشگاه نفت مشهد در تولید و صادرات این محصول فعال هستند. و البته ظرفیت پالایشگاه ها یا پالایشگاه های نفت بکر قطعا ظرفیت بیشتری برای تولید دارد.

صادرات روغن پایه

معمولا کشورهای دنیا با استفاده از توان سرمایه گذاری داخلی و البته جذب سرمایه، پالایشگاه های متعددی را برای تولید محصول نهایی تولید و تأسیس می کنند تا بتوانند حداکثر سود را برای حفظ منافع ملی خود کسب کنند.
کشورهای بزرگی مانند هند و چین ترجیح می دهند از منابع خام کشورهایی استفاده کنند که قادر به تولید و افزایش سرمایه نیستند. ایران در سال های اخیر با پیشرفت چشمگیری در جذب سرمایه موفق نبوده است. و معمولا تولید کننده روغن پایه پالایش دوم و روغن پایه بکر محصول خود را به این کشورها صادر می کند.

روغن پایه بکر از پالایشگاه های کشور به فروش می رسد. این فروش معمولا به صورت حراجی انجام می شود و در حجم های مختلف نیز عرضه می شود. از میان پالایشگاه‌های بزرگ، تنها تعداد کمی از این پالایشگاه‌ها این فرآیند عرضه مداوم را در سال‌های اخیر انجام داده‌اند.
پالایشگاه سپاهان یا شرکت نفت سپاهان در حال حاضر یکی از بزرگترین تامین کنندگان روغن های بکر است و البته روغن های بکر فقط صادراتی نیستند و روغن های پایه تصفیه شده نیز بسیار مهم و ارزشمند هستند.

 

صادرات روغن پایه پالایشگاه دوم به کشورهای مقصد که عمدتاً توسط فلکسی و قوطی به بندرعباس و سپس با کشتی به مقصد حمل می شود.

در این بین، مشتریانی هستند که ترجیح می دهند برای کاهش هزینه های حمل و نقل، از بشکه برای حمل روغن پایه پالایش دوم استفاده کنند.

روغن پایه ویرجین و صادرات آن 7 | آفکو

اکثر خریداران روغن های پایه در خارج از کشور هستند.

اخیرا انواع روغن های پایه در بورس کالا عرضه می شود.

بزرگترین مصرف کنندگان روغن های پایه کدامند؟

همانطور که می دانید بسیاری از کشورهایی که منابع مورد نیاز مانند نفت خام و مواد معدنی را ندارند باید با واردات این محصولات از کشورهایی که دارای این منابع هستند نیاز خود را تامین کنند، البته روغن پایه بکر نیز در این دسته قرار می گیرد. مواد فسیلی و بسیار ارزشمند.

خرید روغن پایه بکر در پرفروش ترین پایه های 500، 350 و 150 مورد توجه کشورهای پرجمعیتی است که منابع کافی برای رفع نیازهای روغن کاری خودروهای خود را ندارند. روغن پایه می تواند به عنوان محصول اصلی برای تولید روغن موتور و روغن صنعتی استفاده شود. در صورتی که استفاده از اسانس ها برای این شرکت ها بسیار گران تمام می شود.

قیمت روغن پایه

قیمت همان محصول مانند روغن پایه sn500 ممکن است از پالایشگاهی به پالایشگاهی دیگر متفاوت باشد. و این ربطی به فروش روغن های پایه در بورس ندارد. زیرا قیمت فروش روغن پایه بازیافتی در پالایشگاه ها و کارخانه هایی که این محصول را تولید می کنند متفاوت است. دلیل این تفاوت عمدتاً به دلیل ظرفیت کم این شرکت ها و افزایش هزینه های تولید است.

مرجع خرید و فروش روغن های پایه از نوع بازیافتی و بکر کاملا موثر و کارآمد می باشد. زیرا کسانی که نیاز به خرید این محصول دارند معمولا با فروشندگان اصلی یعنی پالایشگاه های روغن موتور در ارتباط هستند. و استعلام قیمت و اطلاع از کیفیت های این محصول و البته نحوه انجام آن.

تفاوت بین روغن پایه خالص و روغن پایه تصفیه شده:

چگونه می توان از تفاوت های آشکار بین روغن پایه خالص و روغن پایه تصفیه شده برای تشخیص صحیح این محصول آگاه شد؟ روغن پایه ویرجین و روغن پایه بازیافتی از نظر ظاهری کاملا شبیه هم هستند و به طور کلی فلاش روغن پایه ویرجین همیشه یا در بیشتر موارد بیشتر از روغن پایه پالایش دوم است که البته بستگی به درجه روغن یا مدل روغن پایه دارد. ، چه sn دارید. دارد.
خریدار روغن پایه با در نظر گرفتن تمامی ملاحظات لازم اقدام به خرید یا فروش روغن پایه بکر و یا استعلام قیمت روغن پایه ترکمن می نماید.

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا