اخبار
موضوعات داغ

رونمایی ایرباس از تاکسی پرنده الکتریکی

اخبار داخلی و خارجی

رونمایی ایرباس از تاکسی پرنده الکتریکی

 

ایرباس از جدیدترین طرح اصلاح شده خود برای یک «تاکسی پرنده» کاملا برقی با ظرفیت چهار صندلی و بال‌های ثابت و دم V شکل و هشت ملخ الکتریکی رونمایی کرد. هدف از ساخت این هواپیما، پروازهای بدون صدا به عنوان بخشی از حمل و نقل هوایی پایدار درون شهری اعلام شد.

به گزارش «انرژی امروز» از بلومبرگ، به گفته غول هوافضای اروپایی یعنی ایرباس، این شرکت قصد دارد نمونه اولیه هواپیمای CityAirbus NextGen خود را در سال 2023 به پرواز درآورد و دریافت مجوز پرواز آن را تا سال 2025 هدف‌گذاری کرده است. برونو یون، مدیر اجرایی شرکت هلیکوپترهای ایرباس، در این باره گفت: ما در تلاش برای ایجاد یک بازار کاملاً جدید هستیم که به طور پایدار حمل و نقل هوایی را در شهرها یکپارچه می‌کند و در عین حال نگرانی‌های زیست محیطی و اجتماعی را برطرف می‌کند.

رونمایی ایرباس از تاکسی پرنده الکتریکی 6 | آفکو

وی افزود: ایرباس متقاعد شده است که چالش‌های واقعی در مورد یکپارچه‌سازی درون شهری، پذیرش عمومی و مدیریت خودکار ترافیک هوایی به همان اندازه سخت است که چالش‌های فناوری و مدل‌های تجاری این وسایل نقلیه سخت هستند.

تاکسی‌های برقی هوایی به عنوان بخش جدیدی در صنعت هوانوردی در حال ظهور هستند چرا که اولین نسخه‌های طراحی آن‌ها نزدیک به بلوغ است و توسعه دهندگان آن‌ها به دنبال افزایش سرمایه از طریق «شرکت‌های با هدف ویژه تملک» هستند.

شرکت‌های نوپا در حال رقابت برای توسعه، دریافت مجوز و تولید هواپیماهای برقی به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای ایجاد تحول در سفرهای کوتاه مدت هستند. تلاش برای تاکسی‌های برقی پرنده، به ویژه در مناطق شهری، در حالی صورت می‌گیرد که دولت‌ها به دنبال کاهش انتشار کربن برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی هستند.

منبع: انرژی امروز

 ایرباس متقاعد شده است که چالش‌های واقعی در مورد یکپارچه‌سازی درون شهری، پذیرش عمومی و مدیریت خودکار ترافیک هوایی به همان اندازه سخت است که چالش‌های فناوری و مدل‌های تجاری این وسایل نقلیه سخت هستند.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

رونمایی ایرباس از تاکسی پرنده الکتریکی 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا