حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

ساخت قدرتمندترین ناوگان یخ شکن دنیا در روسیه

حمل و نقل کالا

ساخت قدرتمندترین ناوگان یخ شکن دنیا در روسیه

 

رییس جمهور روسیه می گوید روسیه قدرتمندترین ناوگان دریایی یخ شکن دنیا را برای مسیر دریایی شمالگان می سازد.

به گزارش «انرژی امروز» از راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه که در انجمن جغرافیایی روسیه سخنرانی می کرد گفت: این کشور برای توسعه منطقه شمالگان که مسیر دریای شمال در آن قرار دارد درحال ساخت یخشکن های قدرتمندی است که دنیا تاکنون نظیرش را ندیده و نساخته است.

ساخت قدرتمندترین ناوگان یخ شکن دنیا در روسیه 10 | آفکو

ساخت قدرتمندترین ناوگان یخ شکن دنیا در روسیه 11 | آفکو

یکی از این یخ شکن ها با نام «لیدر» یا پروژه 10510 شناخته می شود که ساخت آن سال گذشته در کارخانه کشتی سازی زوزدا در روسیه آغاز شد. این یخ شکن که با سوخت هسته ای کار می کند در سال 2027 به آب انداخته خواهد شد و به دیگر کشتی ها امکان خواهد دارد از مسیر دریای شمال روسیه به راحتی عبور کنند.

روسیه قصد دارد با توسعه این مسیر که به توسعه منطقه شمالگان روسیه و خاور دور منتهی می شود، شریان های تجاری خود را گسترش دهد.

دولت روسیه انتظار دارد از این مسیر تا سال 2024 بیش از 80 میلیون تن بار انتقال یابد. این مسیر کوتاه ترین مسیر عبوری و اتصال دهند بین آسیا و اروپاست و معمولا به دلیل حجم یخ های موجود در سطح دریا چند ماه از سال بسته است. اما یخ شکن های قدرتمند می توانند این مشکل را حل کنند.

ساخت قدرتمندترین ناوگان یخ شکن دنیا در روسیه 12 | آفکو

یخ شکن هسته ای آرکتیکا یکی از این یخ شکن هاست. این یخ شکن که با عنوان پروژه 22220 ساخته شد جدیدترین عضو ناوگان بزرگ ترین و قدرتمندرین یخ شکن های دنیاست که با سوخت هسته ای کار می کند.

ساخت قدرتمندترین ناوگان یخ شکن دنیا در روسیه 13 | آفکو

 

منبع:  انرژی امروز
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا