حمل و نقل بین المللیصادرات و واردات
موضوعات داغ

سازمان های حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل بین المللی

10 / 100

سازمان های حمل و نقل بین المللی

 

 

سازمان‌های حمل‌ونقل بین‌المللی نقش مهمی در تسهیل تجارت ایفا می‌کنند، زیرا آنها نماینده اعضای خود در مذاکرات تسهیل تجارت هستند و اغلب در ترویج اقدامات تسهیل تجارت و در اجرای ابزارها و راه‌حل‌های تسهیل تجارت در میان جوامع خود نقش اساسی دارند.

سازمان های حمل و نقل بین المللی 6 | آفکو

اصلی ترین سازمان های حمل و نقل بین المللی برای تسهیل تجارت به شرح زیر است.

فیاتا، انجمن بین المللی حمل و نقل کالا، نماینده صنعت حمل و نقل کالا است و یک سازمان غیردولتی با اعضایی است که تقریباً 40000 شرکت حمل و نقل و لجستیک را پوشش می دهد و حدود 8 تا 10 میلیون نفر در 150 کشور جهان را استخدام می کند.

فیاتا اسناد استاندارد و معادل های الکترونیکی آنها را برای استفاده توسط حمل و نقل در سراسر جهان ایجاد کرده است:

گواهی رسید حمل و نقل
گواهی حمل و نقل

رسید انبار فیاتا
بارنامه حمل و نقل چندوجهی فیاتا قابل مذاکره
بارنامه حمل و نقل چندوجهی FIATA غیر قابل مذاکره
اعلامیه فرستنده برای حمل و نقل کالاهای خطرناک
گواهی وزن بین وجهی فرستنده
دستورالعمل های حمل و نقل فیاتا

یاتا، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، یک سازمان غیردولتی است که صنعت خطوط هوایی را نمایندگی می کند و اعضای آن حدود 240 شرکت هواپیمایی را پوشش می دهند که 84 درصد از کل ترافیک هوایی را تشکیل می دهند. یاتا یک رویکرد استاندارد برای تسهیل محموله ارائه می دهد تا با مقررات دولتی که نیاز به ارائه اطلاعات محموله دارد، مطابقت داشته باشد.

سازمان های حمل و نقل بین المللی 7 | آفکو

یاتا مقررات کالاهای خطرناک (DGR) را برای تهیه و مستندسازی محموله های خطرناک ایجاد کرده است.

مقررات یاتا برای حیوانات زنده (LAR) استانداردی برای حمل و نقل حیوانات زنده است. کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه‌های در خطر انقراض (CITES)، در قطعنامه خود برای حمل و نقل نمونه‌های زنده (کنف. 10.21) توصیه می‌کند که همه طرف‌هایی که با تهیه و حمل و نقل نمونه‌های حیوانات زنده سروکار دارند، دستورالعمل‌های ارائه‌شده توسط LAR را دنبال کرده و آنها را در قوانین ملی خود اجرایی کنند.

مقررات محموله‌های فاسد شدنی یاتا (PCR) یک راهنمای مرجع برای همه طرف‌هایی است که در بسته‌بندی و جابجایی مواد فاسدشدنی برای حمل‌ونقل هوایی دخیل هستند. CITES توصیه می کند که همه طرف هایی که با تهیه و حمل و نقل نمونه های گیاهی زنده سر و کار دارند از دستورالعمل های PCR پیروی کرده و آنها را در قوانین ملی خود بگنجانند.

برای ارتباطات الکترونیکی، یاتا راه حل هایی را از طریق حمل و نقل الکترونیکی ایجاد کرده است که هدف آن حذف کاغذ از زنجیره تامین محموله هوایی و جایگزینی آن با پیام های الکترونیکی ارزان تر، دقیق تر و قابل اطمینان تر است. از هر دو پیام EDI سنتی از طریق استانداردهای CARGO-IMP یاتا و پیام های XML استفاده می شود.

ICS، اتاق بین المللی کشتیرانی و فدراسیون بین المللی کشتیرانی (ISF) انجمن تجارت بین المللی اصلی و سازمان کارفرمایان برای اپراتورهای کشتی های تجاری هستند که نماینده همه بخش ها و تجارت ها و حدود 80٪ از ناوگان تجاری جهان هستند.

آنها صنعت را در موضوعات تسهیل تجارت نمایندگی می کنند، مانند:

ایمنی دریایی
استانداردهای کشتی سازی
مسئولیت محموله
سیاست حمل و نقل و تجارت آزاد

IRU، اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای، سازمان حمل و نقل جاده ای جهانی است که منافع اپراتورهای کامیون (و همچنین منافع اپراتورهای اتوبوس و تاکسی) را برای جابجایی افراد و کالاها از طریق جاده نمایندگی می کند.

IRU در تسهیل تجارت برای حمل‌ونقل جاده‌ای فعال است و هدف آن هماهنگ‌سازی، تا حد امکان، تمام قوانین حاکم بر حمل‌ونقل جاده‌ای، به منظور اطمینان از عملکرد متقابل، جلوگیری از تکرار و سردرگمی‌های غیرضروری است که منجر به تاخیرهای پرهزینه، نقض قوانین و جریمه می‌شود.

UIC، اتحادیه بین المللی راه آهن، یک سازمان غیردولتی است که نماینده صنعت راه آهن است. UIC استانداردهایی را برای بخش های راه آهن، مانند واگن ها، تجهیزات راه آهن و ایستگاه های راه آهن تنظیم و منتشر می کند.

UIC مسئولیت بارنامه راه آهن (CIM) را بر عهده دارد.
UIC استانداردهایی را برای تبادل اطلاعات بین شرکت های راه آهن و اپراتورهای زیرساخت راه آهن به نام TSI (مشخصات فنی برای قابلیت همکاری) ایجاد کرده است.

SMDG یک گروه کاربری برای خطوط کشتیرانی، پایانه‌های کانتینری و مقامات بندری است و استانداردهایی را برای صنعت کانتینر دریایی، برای تبادل اطلاعات نقشه‌های انبار و جابجایی انفرادی کانتینرهای دریایی به، داخل و از بنادر ایجاد کرده است.

 

ترجمه شده توسط تیم آفکو

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا