حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

سیستم HIGHWAY PILOT در ماشین سنگین

حمل و نقل کالا

سیستم HIGHWAY PILOT در ماشین سنگین

 

برای اولین بار است که یک ماشین سنگین به‌صورت نیمه‌خودکار در جاده‌ای پرترافیک اقدام به حرکت کرده است. شرکت Daimler AG، مالک شرکت مرسدس-بنز سیستم Highway Pilot اش را که شامل مجموعه‌ای از رادارها، حسگرها و دوربین‌ها می‌شود و می‌تواند به‌صورت خودکار ماشینی را کنترل کند. برای اولین بار روی یک مرسدس آکتروس (Actros) سوار کرده است.

کامیون بدون راننده

سیستم HIGHWAY PILOT در ماشین سنگین 6 | آفکو

نکته‌ی مهم درباره‌ی این حرکت، معمولی بودن آکتروس است. این کامیون برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ به بازار آمد و مثل دیگر خودروهای بدون راننده، از ابتدا برای خودکار بودن طراحی نشده است.

سیستم HIGHWAY PILOT

سیستم Highway Pilot شرکت مرسدس، توانسته است یک کامیون را به خودرویی هوشمند تبدیل کند. که می‌تواند تمام محدوده‌ی اطراف و مقابل‌اش مشاهده کند و کنترل خودرو را در موقعیت‌های مختلف به‌دست بگیرد.

شرکت Daimler می‌گوید که سیستم Highway Pilot می‌تواند در ترافیک‌های سنگین هم خودش خودرو را کنترل کند. اگر کامیون به مانعی مثل یک خودروی ایستاده برخورد کند، از راننده درخواست می‌کند تا کنترل خودرو را بر عهده بگیرد. اگر راننده به این درخواست پاسخ ندهد، کامیون خودش از حرکت می‌ایستد.

این سیستم هم‌چنین اگر با وضعیت‌های هوایی نامتعادل یا جاده‌هایی بدون علامت مواجه شود. از راننده برای کنترل خودرو درخواست کمک می‌کند. قابلیت‌های دیگر سیستم Highway Pilot مثل سیستم هوشمند ترمز، کروز کنترل و هم‌چنین سیستم تشخیص خستگی، می‌تواند Highyway Pilot مرسدس بنز را به یکی از امن‌ترین سیستم‌های کنترل هوشمند خودرو تبدیل کند.

 

منبع: حمل و نقل بین المللی دنیا رهنورد
سیستم HIGHWAY PILOT در ماشین سنگین 7 | آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا