حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

شروع تجارت بدون پول و سرمایه

حمل و نقل بین المللی

شروع تجارت بدون پول و سرمایه

 

پیشنهاد راه اندازی کسب و کار می تواند اغوا کننده باشد. شروع تجارت بدون پول و سرمایه گاهی اوقات غیر ممکن به نظر می رسد. از نقل قول‌های انگیزشی گرفته تا پروفایل های مجلات، همگی نشان می­ دهند که اگر اشتیاق و علاقه تان را دنبال کنید شغل پایداری خواهید داشت. لگاریتم 80 ساعت کار در هفته  و سخت کار کردن میتواند کمک کند تا شما مخالف بعدی سایت هایی مثل آمازون باشید.

سرمایه گذاری در مقابل جمع اوری پول:مزایا و معایب

شروع تجارت بدون پول و سرمایه 8 | آفکو

شروع یک کسب و کار، کار راحتی نیست. خطرات،چالش‌ها و مشکلاتی وجود دارد، چه شما خودتان پول دربیاورید و چه دنبال سرمایه گذاری باشید.

ما می توانیم موفقیت‌هایی را که سرمایه گذاری خوبی داشتند نیز نام ببریم: فیس بوک، گوگل، علی بابا، و اتس اپ و غیره. اما برای هر شرکت معروف هزاران شرکت با سرمایه گذاری خارجی و خطرپذیر وجود دارد که به آرامی رشد کرده و سپس به نتیجه دست یافته اند. به همین دلیل بهتر است نگاهی به آمار بیندازیم.

تحقیقات انجام شده توسط استاد دانشگاه هاروارد، شیخارگاش نشان می دهد که حدود 75 درصد شرکت‌های ایالات متحد تحت حمایت سرمایه گذاری خارجی با شکست مواجه می شوند. به این معنا که سرمایه داران سرمایه گذاری نمی کنند. گاش میگوید: اگر ما شکست را به عنوان عدم رسیدن به سود پیش بینی شده سرمایه تعریف کنیم،متوجه می شویم که بیش از 95 درصد از شرکت‌های نوپا با شکست مواجه می شوند.

خودگردان سازها به ندرت با چالش مشابه روبه رو هستند آنها مجبور هستند تا انجام برنامه زمان دلخواه را برآورده کنند  در عوض انها یک نوع آزادی عمل برای تعیین اهداف خود دارند. انها قوانین را می سازند و از همه مهم تر تصمیم می گیرند که چه چیزی را اهدف خود برای موفقیت قرار دهند، حتی اگر این تعریف مداوم در حال تغییر باشد.

خودگردان سازی همه مشکلات را حذف نمی کند، برای رشد کسب و کار بدون سرمایه گذاری شما باید مداوم پیش بروید وگرنه به سرعت شکست می‌خورید. شما باید کاملا خلاق و استراتژیک باشید که می تواند شما را به یک کارآفرین بهتر تبدیل کند سه مزیت دیگر درمسیر سرمایه گذاری وجود دارد.

چگونه با خودگردان سازی شروع کنید:

5مرحله ضروری که باید قبل از ورود به کسب وکار در نظر بگیرید.

شروع تجارت بدون پول و سرمایه 9 | آفکو

شغل روزمره خود را نگه دارید

یک پروژه جانبی را اغاز کنید

انچه را ایجاد میکنید به اشتراک بگذارید

همیشه مشکلات را دنبال کنید نه شور و شوق را

  نزدیک محصول خود بمانید.

شروع تجارت بدون پول و سرمایه 10 | آفکو

 

آیا باید حتما با یک بنیان‌گذار شروع به کار کنید؟

سرمایه‌گذاران اغلب تمایل دارند تا با شرکایی کار کنند که مهارت‌هایی دارند که یکدیگر را تکمیل می‌کنند.

به نقل از نوام واشرمن، استاد دانشکده بازرگانی هاروراد، 65% از مبتدیان با پتانسیل کاری بالا به علت درگیری میان بنیان‌گذاران شکست می‌خورند. واشرمن در کتاب خود “معضلات بنیانگذاران” ، 10000 کارآفرین را مورد بررسی قرار داد. بر این اساس وی نتیجه گرفته است که درست است که چندین موسس موجب بالاتر رفتن مهارت‌ها می‌شوند اما امکان به وجود آمدن درگیری بر سر پول، استراتژی، رهبری، موجودی و سایر موضوعات نیز بالاست.

البته امکان موفقیت یک کسب و کاری که با چندین موسس شروع به کار می‌کند نیز وجود دارد، به شرط این‌ که آن‌ ها بر سر مقصد با هم به نتیجه برسند و تلاش کنند که از بهترین مسیر عبور کنند. البته بسیاری از کارآفرینان تمایل به استقلال دارند و نمی‌توانند بپذیرند که شخصی دیگر در تمامی جزئیات با آن‌ها شریک باشد.

در تمام خطوط ثبت نام کنید:

ناوان راویکان بنیان‌گذار پلتفرم AngelList می‌گوید: انتخاب بنیان‌گذار که بسیار مهمتر از انتخاب محصول، بازار و سرمایه‌گذاران است، مهمترین تصمیم شماست.

راویکان جسورانه سخن می­ گوید. بسیاری از افراد قبول ندارند که انتخاب شرکا از محصول یا بازار مهم‌تر باشد. اما شروع یک تجارت مسئولیت بزرگی به بار می‌آورد. چرا که شما فردی را برای به اشتراک گذاشتن زندگی کاری خود انتخاب می‌کنید. شما پول، مکان، خطر و زمان زیادی را با او به اشتراک می‌گذارید.

انتخاب شرکای درست و مناسب به معنی قوی بودن شماست. کار با اشخاص اشتباه موجب سنگینی کار شده و در نهایت حداقل‌ترین مشکلی که به وجود می‌آورد ناامیدی است. در بدترین حالت منجر به نابودی کسب و کار شما می‌شود.

به همین دلیل قرارداد میان بنیان‌گذاران باید فوق العاده استادانه و با جزئیات کامل باشد. اگر می‌خواهید این مسیر را پیش بروید یک وکیل با تجربه استخدام کنید و برای همه چیز برنامه‌ریزی کنید:

  • تفکیک حقوق صاحبان سهام
  • جداول زمانی واگذاری
  • دارایی‌های ذهنی و فکری
  • شروط فسخ و موارد دیگر

اطمینان حاصل کنید که در زمان خراب شدن برنامه‌ها همه افراد در شرایط واضح و محافظت‌شده‌ای قرار گرفته باشند.

همیشه مشکلات را دنبال کنید و تنها دنبال ذوق و شوق کارتان نباشید:

برخلاف توصیه‌های غالب و نقل قول‌های انگیزشی بهترین شرکت‌های جدید توسط شور و شوق حرکت نمی کنند آنها مشکلات را حل می کنند. ما برای حذف نقطه اصطکاک که در ابتدا در ساخت یک شرکت و یا شروع یک کار ایجاد شد، عمل می کنیم و سپس آن نقطه اصطکاک را حذف کردیم.

در اواخر دهه90، تولید فرم‌های وبسایت سفارشی خسته کننده بود و زمان زیادی می گرفت بنابراین یک ابزار را تصور کردند که هرکس بتواند از آن استفاده کنند و می دانستند مردم خواهان آن هستند زیرا که مشکلات زیادی را که هر روز همه با ان درگیرن را حل می کند.اپلیکیشن هایی مثل اسنپ یا بازار و یا هزاران پلتفرم و سایت دیگر که امروزه تنها ابزار برای حل مشکلات مردم هستند.

آسان ترین و ساده ترین راه خلق یک محصول یاخدمات عالی ساختن چیزی است که شما می خواهید از آن استفاده کنید.

زمانی که یک نمونه اولیه دارید زمان آن رسیده که ببینید که امروز یک مشتری خلاق دارید نه در اینده.

اگر نمی توانید به این سوال که -چه کسی الان به این ایده نیاز دارد – پاسخ دهید ممکن است کسب و کارتان عملی نشود.

 

منبع: ویرگول

آسان ترین و ساده ترین راه خلق یک محصول یاخدمات عالی ساختن چیزی است که شما می خواهید از آن استفاده کنید.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا