صادرات و واردات
موضوعات داغ

شرکت حمل و نقل دریایی در بندرعباس

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

شرکت حمل و نقل دریایی در بندرعباس

 

بندر عباس یکی از بنادر مهم در  زمینه حمل و نقل دریایی است. تعداد شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل دریایی در بندرعباس زیاد است. این شرکت‌ها با فعالیت در شبکه گسترده جهانی، انواع محموله‌ها را از طریق دریا جابه‌جا می‌کنند.

شرکت‌های حمل و نقل آبی بندر عباس علاوه بر حمل کالا، سعی در حفظ امنیت آن نیز دارند. این شرکت‌ها می‌توانند به درخواست مشتری بار را از انبار مبدا تحویل بگیرند و بعد از بارگیری آن، محموله را توسط کشتی‌های باربری در مقصد تخلیه کنند و در انبار مقصد تحویل مشتری دهند. شرکت های حمل و نقل آبی بندر عباس، علاوه بر حمل و نقل و بارگیری، کارهای گمرکی محموله‌های بین المللی را نیز انجام می‌دهند.

شرکت حمل و نقل دریایی در بندرعباس 6 | آفکو

 

شرکت‌های کشتیرانی عسلویه

یکی دیگر از بنادر مهم ایران در دریای خلیج فارس، بندر عسلویه است. این بندر مهم تجاری یکی از قطب‌های باربری دریایی در ایران است. بندر عسلویه گاهی مقصد و سایر اوقات مبدا کشتی‌های باربری است. شرکت‌های کشتیرانی بزرگی در این بندر فعالیت می‌کنند و مانند شرکت‌های حمل و نقل آبی بندر عباس به بازرگانانی که از راه دریا و آب‌های آزاد اقدام به تبادل کالا می‌کنند، خدمات ارائه می‌دهند. این بندر علاوه بر صادر و وارد کردن کالا به نقاط مختلف، در حمل و نقل کالا به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز نقش بسزایی دارد.

ارسال بار از بندر عباس به عمان

تجارت با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان که به آب‌های آزاد دسترسی دارند، همواره مورد توجه بازرگانان ایرانی است. عمان یکی از کشورهای ثروتمند حاشیه دریای عمان است که با ایران تبادل کالایی بسیاری دارد. حمل و نقل کالا بین این دو کشور، معمولا از بندر عباس به مسقط (پایتخت کشور عمان) یا به بندر «خصب» انجام می‌شود.بین بندر عباس و مسقط انواع کالاها از اثاثیه منزل گرفته تا نفت و کالاهای تجاری رد و بدل می‌شود.

 

فاصله دریایی بندر عباس تا مسقط

بهترین راه برای جابه‌جایی بین این دو بندر مهم از طریق دریای عمان است. فاصله تقریبی این دو بندر چیزی نزدیک به 566 کیلومتر یا 306 مایل دریایی است. زمان سفر بین این دو بندر مهم، بستگی به سرعت کشتی دارد. با کشتی‌های مسافربری این فاصله با زمان تقریبی 10 الی 11ساعت طی می‌شود، اما با شناورهای بارکش که هدف ما در این مطلب هستند، زمان برآورد شده ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

 

شرکت حمل و نقل دریایی در بندرعباس 7 | آفکو

شرکت‌های حمل و نقل بین المللی در بندر عباس

بندر عباس مقصد و همچنین مبدا حمل کالا از سراسر دنیا است. شرکت‌های حمل و نقل بین المللی در بندر عباس حمل، بارگیری، کارهای گمرکی و ترخیص کالا را در این بندر برای مشتریان ایرانی و خارجی انجام می‌دهند. از سوی دیگر، وقتی محموله‌ای بین المللی توسط کشتی در بندر عباس تخلیه می‌شود، شرکت‌های حمل و نقل بین المللی در این بندر، کالا را از آن به سایر نقاط کشور یا کشورهای همسایه جابه‌جا می‌کنند.

به عنوان مثال، برای جابه‌جایی یک محموله از کشور چین به کشور جمهوری آذربایجان، شرکت‌های حمل و نقل بین المللی در بندر عباس پس از تخلیه بار از کشتی و انجام کارهای ترخیص کالا، کامیون‌های حمل و نقل بین‌المللی را بارگیری می‌کنند و به کشور آذربایجان می‌فرستند.

 

منبع: لتکا آبی کیش

شرکت‌های حمل و نقل بین المللی در بندر عباس حمل، بارگیری، کارهای گمرکی و ترخیص کالا را در این بندر برای مشتریان ایرانی و خارجی انجام می‌دهند.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا