صادرات و واردات
موضوعات داغ

صادرات آب معدنی

صادرات و واردات

صادرات آب معدنی

 

یکی از مشکلاتی که در چند سال اخیر جهان با آن مواجه شده است، خطر کم آبی در بسیاری از کشورها می باشد. به گونه ای که در برخی از کشورها میزان بارش باران و برف کاهش چشمگیری داشته و این مسئله دسترسی به آب آشامیدنی را برای انسان ها محدود کرده است. با توجه به اینکه آب یکی از مهم ترین نیازهای بشریت به حساب می آید، بسیاری از کشورها برای تامین آب مورد نیاز خود، اقدام به واردات و خرید آب معدنی از کشورهای دیگر می کنند. همین موضوع باعث شده تا صادرات و واردات آب معدنی رونق بالایی پیدا کند و کشورهایی که دارای آب آشامیدنی با کیفیت هستند، نسبت به فروش آب معدنی اقدام کنند، یکی از این کشورها ایران می باشد که به دلیل وجود چشمه و آبشارهای متعدد، اقدام به صادرات مازاد آب معدنی موجود در بازار کرده است.

همانطور که می دانید بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوای نامناسب، امکان تامین آب مورد نیاز مردم را ندارند. همین موضوع سبب شده است تا ایران به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان آب معدنی در منطقه خاورمیانه به حساب بیاید. در حال حاضر صادرات آب معدنی از ایران به کشورهای مختلفی از جمله عراق، کویت، عمان، امارات و غیره صورت می گیرد.

صادرات آب معدنی 6 | آفکو

مراحل صادرات آب معدنی به کشورهای دیگر چگونه است؟

برای صادرات هر یک از انواع کالاها بهتر است به خوبی با مراحل صادرات آن آشنایی داشته باشید. در این صورت می توانید در کمترین زمان حجم زیادی از کالاهای مورد نظر خود را صادر کنید و سود زیادی هم از فروش آنها به دست آورید. بنابراین برای صادرات آب معدنی هم باید به خوبی مراحل آن را در نظر داشته باشید. برخی از مهمترین این مراحل که شما باید به آنها آشنایی داشته باشید به عبارت زیر می باشند:

تاسیس شرکت بازرگانی

شما برای صادرات آب معدنی ابتدا باید یکی از شرکت های بازرگانی را که در زمینه خاصی فعالیت دارد تاسیس کنید. در واقع شما کارت بازرگانی که برای صادرات کالا دریافت می کنید برای صادرات کالایی مربوط به آن کارت می باشد. هر یک از مدارکی که نیاز است را باید ارائه دهید تا شرکت بازرگانی تان را به ثبت برسانید. البته که شما قادر خواهید بود از شرکت های بازرگانی که در این زمینه فعالیت می کنند مشورت های لازم را دریافت کنید.

افتتاح حساب بانکی

تجارت شما بسته به حساب بانکی که افتتاح کرده اید باید انجام شود. شما بهتر است برای صادرات آب معدنی حساب بانکی را افتتاح کنید تا هزینه کالای ارسال شده را به صورت ارز دریافت نمایید. این هزینه دریافتی باید بر اساس قیمتی باشد که با خریدار توافق نموده اید. شما می توانید هر یک از انواع حساب های بانکی که مربوط به تجارت می باشد را افتتاح کنید تا بتوانید به راحتی صادرات و واردات کالای مورد نظر خود را انجام دهید.

 

بازاریابی برای صادرات آب معدنی

بازاریابی صادرات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شما باید به خوبی این مورد را برای صادرات کالاهای خود در نظر داشته باشید. در واقع شما باید نسبت به کشور مقصد، نوع و حجم کالای صادراتی را شناسایی کنید و بعد از بررسی دقیق بازار هدف، اقدام به صادرات کنید. در صورتی که شما مشتریان کالای ارسال شده خود را به خوبی انتخاب کنید می توانید حجم مشخص شده ای از کالا را به آنها برای ارسال، پیشنهاد دهید. کارشناسانی که در شرکت های بازرگانی فعالیت دارند به خوبی می توانند بازاریابی کالاهای صادراتی شما را انجام دهند.

 

صادرات آب معدنی 7 | آفکو

صدور پیش فاکتور آب معدنی

صادر کردن فاکتور پروفرما یکی از مهمترین مراحلی است که برای صادرات آب معدنی باید به آن دقت داشته باشید. در این فاکتور هر یک از اطلاعاتی که مربوط به کالا می باشد را می توانید وارد کنید و به امضاء برسانید. شما باید دقت داشته باشید که این فاکتور را خریدار هم باید امضاء کند. زمان صادرات کالا باید هر یک از اطلاعات و مواردی که درون فاکتور وجود دارد را رعایت نمایید.

بسته بندی و آماده سازی 

بسته بندی کردن و آماده سازی از دیگر مراحلی است که زمان صادرات آب معدنی باید به آن دقت داشته باشید. شما باید بسته های آب معدنی را بر اساس درخواست مشتری درون بار قرار دهید. در واقع شما روی فاکتور پروفرما بسته ها و نحوه آنها را باید وارد کنید و بر اساس آن قرارداد کالا را ارسال نمایید. دقت داشته باشید که مطمئن و ایمن بودن بسته بندی کالاها اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. بسته بندی غیراصولی می تواند سبب آسیب رسیدن به محموله های صادراتی شود.

مشخص کردن بهای گمرکی صادرات آب معدنی

مشخص کردن تعرفه گمرکی نیز از دیگر مراحلی است که باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. ترخیص کارانی که در شرکت بازرگانی فعالیت دارند می توانند هزینه مناسبی را جهت صادرات کالا برای شما تعیین کنند. البته که باید بدانید این هزینه بسته به حجم کالای شما و شیوه ارسال صادرات تا حدی متغیر می باشد و شما باید به خوبی در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشید.

اظهار کالای صادراتی به گمرک 

شما می توانید در این مرحله کالای خود را با در دست داشتن مدارکی که تهیه کرده اید به گمرک ببرید تا ارسال کنید. برای ارسال کردن کالا باید به خوبی این مرحله را در نظر داشته باشید. دریافت کردن اظهارنامه گمرکی کالا اهمیت بسیار زیادی دارد و کارشناسان گمرک هم به خوبی این مورد را در نظر دارند. شما هم باید به خوبی این مسئله را در نظر داشته باشید. هر اطلاعاتی که در مورد کالا وجود دارد، بایستی در این اظهارنامه آورده شود. برای صادرات آب معدنی این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.

 

 

منبع: باسکول

بسته بندی کردن و آماده سازی از دیگر مراحلی است که زمان صادرات آب معدنی باید به آن دقت داشته باشید.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا