اخبار
موضوعات داغ

صادرات آذربایجان شرقی ۳۰ درصد افزایش یافت

اخبار داخلی و خارجی

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی:

صادرات آذربایجان شرقی ۳۰ درصد افزایش یافت

 

بناب- رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی گفت: امسال به رغم شیوع کرونا، محدودیت مبادلات تجاری و تشدید تحریم‌ها شاهد افزایش ۳۰ درصدی ارزش صادرات غیرنفتی از این استان در ۱۱ ماه امسال بودیم.

صادرات آذربایجان شرقی ۳۰ درصد افزایش یافت 6 | آفکو

به گزارش خبرگزاری مهر، حبیب امین زاده در آئین تجلیل از صادرکنندگان برتر شهرستان بناب با تأکید بر ضرورت اتحاد بخش خصوصی و دولتی در مسیر تولید و تحقق صادرات غیرنفتی استان اظهار کرد: یکی از ارکان‌های اصلی توسعه کشور، افزایش صادرات غیرنفتی است که به عنوان یکی از محورهای برنامه جهش تولید مطرح بوده و آذربایجان شرقی نیز در راستای تحقق این امر اقدامات خوبی انجام داده است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی همچنین توسعه صنایع پایین دستی را از اولویت‌های این سازمان اعلام کرد و گفت: آمارهای استانی حاکی از آن است که به رغم شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه توانستیم در ۱۱ ماهه سال جاری به اهداف سازمان در امر صادرات دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد صادرات استان به همت و تلاش بخش خصوصی محقق شده است؛ افزود: بخش خصوصی استان با جدیت در راستای تولید محوری و صادرات محوری حرکت می‌کند.

امین زاده ضمن استقبال از ضرورت ارتباط تنگاتنگ صنعت با دانشگاه تأکید کرد: دانشگاه بایستی با فعال کردن شرکت‌های دانش بنیان واحدهای فولاد و صنایع تبدیلی را در شناسایی بازارهای هدف آموزش دهد تا شاهد افزایش کیفیت محصولات تولیدی و افزایش میزان صادرات باشیم.

 

منبع خبر : قطره

صادرات آذربایجان شرقی ۳۰ درصد افزایش یافت 7 | آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا