اخبار
موضوعات داغ

صادرات ریلی از بندرترکمن آغاز شد

اخبار داخلی و خارجی

صادرات ریلی از بندرترکمن آغاز شد

 

محسن اعتماد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: به منظور تحقق شعار سال و به منظور تسهیل فرآیند صادرات، بارگیری بخشی از کالاهای صادراتی سیمان از طریق گمرک و راه آهن بندرترکمن آغاز شد.

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ افزود: با توجه به نزدیکی واحدهای تولیدی به بندرترکمن و سهولت حمل و انتقال کالا این امر مورد استقبال تجار و صاحبان کالا قرار گرفته و انتظار می رود در روزهای آتی حجم بارگیری کالا افزایش یابد.

صادرات ریلی از بندرترکمن آغاز شد 6 | آفکو

اعتماد با بیان اینکه بارگیری از روز گذشته (دوشنبه) آغاز شده است، گفت: تعرفه صادرات برای مسافت زیر ۱۵۰ کیلومتر به ازای هر تن ۴۲.۷ فرانک تعین شده اما برای رونق صادرات از بندرترکمن و کاهش هزینه‌های حمل بارهای صادراتی در مجموع ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است و از این پس انتقال کالا از بندرترکمن به مرز اینچه برون با تعرفه ۸.۴ محاسبه می شود.

وی افزود: رونق اقتصادی بندر ترکمن، توسعه صادرات، ایجاد اشتغال، جذب سرمایه گذار و کاهش هزینه‌های صادراتی بخشی از مزایای اجرای این طرح است که می‌تواند مصداقی برای تحقق شعار سال باشد.

اعتماد گفت: اولین محموله صادراتی از بندرترکمن به ترکمنستان ۵۰ هزار تن سیمان است که طی چند مرحله برای ارسال به مرز اینچه برون بارگیری می‌شود.

وی توضیح داد: علاوه بر اینکه ایستگاه بندرترکمن از لحاظ بارگیری فعال می شود برای کارگران و بومیان منطقه هم شغل ایجاد خواهد شد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا