اخبار
موضوعات داغ

صادرات سیستان و بلوچستان به پاکستان ۱۱۶ درصد افزایش یافته است

اخبار داخلی و خارجی

صادرات سیستان و بلوچستان به پاکستان ۱۱۶ درصد افزایش یافته است

 

زاهدان- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: مجموع صادرات این استان از گمرگات و بازارچه‌های مرزی به پاکستان طی ۹ ماهه امسال ۸۳۹ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۸۹۷ دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۱۶ درصد افزایش داشته است.

محمد رفیع سلطان‌زاده روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: میزان صادرات از طریق گمرکات سیستان و بلوچستان به پاکستان طی مدت اعلام شده ۴۸۹ میلیون و ۱۷۳هزار و ۹۷۵ دلار و صادرات از طریق بازارچه‌های مرزی به این کشور۳۵۰ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۹۲۲ دلار بوده است.

صادرات سیستان و بلوچستان به پاکستان ۱۱۶ درصد افزایش یافته است 6 | آفکو

وی خاطرنشان کرد: مصالح ساختمانی(سیمان)، گاز، گوگرد، خرما و کاشی از جمله اقلام عمده صادراتی سیستان و بلوچستان به کشور پاکستان بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مجموع صادرات انجام شده از گمرگات و بازارچه‌های مرزی این استان به  افغانستان طی ۹ ماهه امسال ۳۹۱ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۹۳۰ دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: میزان صادرات از طریق گمرکات سیستان و بلوچستان به افغانستان در مدت اعلام شده برابر با ۳۰۱میلیون و ۱۸۳ هزار و ۸۲۹ دلار و صادرات از طریق بازارچه‌های مرزی استان نیز به این کشور ۸۹ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۱۰۱ دلار بوده است.

سلطان زاده خاطرنشان کرد: مصالح ساختمانی (سیمان)، سیب درختی، کاشی و سرامیک از جمله اقلامی بوده که طی این مدت به کشور افغانستان صادر شده‌است.

منبع: ایرنا

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا