محصولات در حمل و نقل
موضوعات داغ

صادرات شیرینی و شکلات

محصولات صادراتی و وارداتی

صادرات شیرینی و شکلات

شیرینی و شکلات ایران به چه کشورهایی صادر می شود؟

سال گذشته در مجموع ۷۸۱ میلیون دلار شیرینی، شکلات و غلات صادر شد و کشورهای خریدار این محصولات عمدتا عراق، افغانستان و پاکستان بودند.

صادرات محصولات عمده شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات در ۱۲ ماهه سال ۹۷ به لحاظ ارزش ۷۸۱ میلیون دلار و به لحاظ وزنی ۶۷۳ هزار و ۵۰۰ تن بوده است.

صادرات شیرینی و شکلات 8 | آفکو

گفتنی است صادرات محصولات عمده شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات در ۱۲ ماهه سال ۹۶ به لحاظ ارزشی ۷۶۱ میلیون دلار و به لحاظ وزنی ۹۳۵ هزار تن بوده که مقایسه این ارقام نشان می‌دهد صادرات در این بخش به لحاظ ارزشی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ در مجموع ۳ درصد رشد و به لحاظ وزنی ۲۸ درصد کاهش داشته است.

عراق، افغانستان و پاکستان سه مقصد اول صادراتی نان شیرینی و شکلات ایران در سال ۹۷ بوده‌اند بطوری که عراق ۲۰۱ میلیون دلار، افغانستان ۶۳ میلیون دلار و پاکستان ۳۲ میلیون دلار از این محصول را در سال گذشته وارد کرده است.

کشورهای مقصد صادرات محصولات عمده شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات عمدتا عراق، افغانستان، پاکستان، قطر، ترکمنستان و امارات بوده‌اند.

در مجموع واردات نان شیرینی و شکلات در جهان در سال ۲۰۱۷ به ارزش ۲۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار و شکلات کاکائو ۲۷ میلیارد دلار بوده است.

صادرات شیرینی و شکلات 9 | آفکو

 

صادرات شیرینی و شکلات 10 | آفکو

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا