محصولات در حمل و نقل
موضوعات داغ

صادرات ظروف یکبار مصرف در ایران

محصولات صادراتی و وارداتی

صادرات ظروف یکبار مصرف در ایران

 

صادرات ظروف یکبار مصرف با توجه به نیاز فراوان در بازارهای هدف یکی از صادراتی است که امروزه به صورت چشمگیر رو به افزایش است.

به ظروف جداره نازکی که، کاربرد های مختلف و نقش های مهمی در زندگی  و صنعت  امروزی دارند و پس از یک بار استفاده بایستی دور انداخته شوند، ظروف یکبار مصرف گفته می شود.

صادرات ظروف یکبار مصرف در ایران 6 | آفکو

ظروف پلاستیکی آشپزخانه (Plastic kitchenware) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره ۳۹۲۴۱۰ شناخته می شود.

 

انواع مختلف ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف کاغذی

ظروف یکبار مصرف کریستالی

ظروف یکبار مصرف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی pp

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ps

صادرات ظروف یکبار مصرف در ایران 7 | آفکو

ظروف یکبار مصرف فومی

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

 

صادرات ظروف یکبار مصرف کاغذی

ارزان ترین و ساده ترین نوع ظروف یکبار مصرف ، ظروف یکبار مصرف کاغذی هستند. خط تولید این ظروف فقط یک دستگاه فرم دهنده است و دستگاه چاپ مربوط به ظروف یکبار مصرف کاغذی  فقط در اختیار چاپخانه های بزرگ قرار دارد.

انواع ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

دستگاه چاپ مخصوص کاغذ

دستگاه تولید لیوان کاغذی

دستگاه تولید کاسه کاغذی

دستگاه تولید بشقاب کاغذی

برای تولید این ظروف در سایز ها و شکل های متفاوت، دستگاه های متفاوتی هم باید خریداری شود .

 

ظروف یکبار مصرف کریستالی یا تزریقی

ظروفی شبیه به شیشه یا کریستال هستند و به دلیل شیک و زیبا بودن، از این ظروف در مهمانی ها و مجالس ها استفاده می شود . از نظر قیمت این ظروف نسبت به سایر ظروف مذکور قیمت بالاتری دارند .

 

 ماشین آلات خط تولید ظروف یکبار مصرف کریستالی

دستگاه تزریق پلاستیک

مهم ترین دستگاه در این خط تولید است و قیمت این دستگاه از همه دستگاه ها بالاتر است.

 

  انواع قالب ظروف

برای هر شکلی از ظروف باید یک قالب مخصوص خودش خریداری شود. قالب،شکل و ضخامت ظرف را تعیین میکند.

آسیاب

تجهیزات جانبی

چیلر

 

ظروف یکبار مصرف گیاهی و pp

دلیل قرار گرفتن این دو اسم در کنار یکدیگر(گیاهی pp) یکسان بودن خط تولید این دو ظروف یکبار مصرف است. در واقع اگر ماشین آلات خط تولید ظروف گیاهی تهیه شود میتوان با همان ماشین آلات ظروف pp را نیز تولید کرد .

 

 انواع ماشین آلات موردنیاز خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی و pp

   دستگاه اکسترودر یا ورق سازی

یک ماشین صنعتی است .از پودر ماده اولیه که ممکن است pp یا ترکیب بین pp و نشاسته باشد ورقی با عرض و ضخامت خاص تولید میکند که این ورق برای تولید ظروف یکبار مصرف استفاده می شود .

 

  دستگاه پرس ترموفرمینگ

این دستگاه ورقی را که توسط دستگاه اکسترودر تولید شده است را با توجه به نوع و قالبی که روی آن نصب شده،  ظرف را با استفاده از حرارت شکل می دهد و تولید میکند .

استکر

چیلر

کمپرسور هوا

تجهیزات جانبی

این دستگاه ها قیمت و تکنولوژی بالایی دارند  و در ایران فقط چند شرکت محدود سازنده ی این ماشین آلات هستند .

 

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی یا فلزی

خط تولید این نوع از ظروف یکبار مصرف هم همانند ظروف یکبار مصرف کاغذی نسبتا ساده است و خرید دستگاه پرس آلومینومی برای تولید این ظروف ضروری است.

این دستگاه ورق آلومینیومی که در بازار موجود است را با توجه به قالبی که روی آن  نصب شده است به ظروف آلومینیومی تبدیل میکند .

 

ماشین آلات مورد نیاز خط تولید ظروف آلومینومی

دستگاه پرس ظروف آلومینیومی

استکر(جمع کننده ظروف)

قالب

بعد از شناخت ظروف یکبار مصرف، ماشین آلات ظروف ، خط تولید آن ها ،در اینجا میخواهیم از هزینه های راه اندازی خط تولید یکبار مصرف صحبت کنیم و بررسی های لازم را در رابطه با مقدار سرمایه برای خرید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف را انجام دهیم .

 

سرمایه لازم برای تولید انواع ظروف یکبار مصرف چقدر است؟

کاغذی

به طور کلی قیمت ماشین آلات برای تولید  هر نوع ظروف کاغذی بین ۱۰۰ الی ۱۲۰ میلیون تومان است .

یعنی برای تولید پنج نوع ظروف کاغذی به پنج دستگاه نیاز داریم که متوسط قیمت خرید ماشین آلات آن ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیون تومان است .

در کنار این ماشین آلات ،به سرمایه قابل توجهی برای خرید مواد اولیه (کاغذ)هم نیاز است که متوسط قیمت آن ۱۰۰ الی ۲۰۰ میلیون تومان میباشد .

کریستالی

برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک، قالب ها ، آسیاب ،کمپرسور هوا و سایر تجهیزات جانبی  مجموعا ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیون تومان سرمایه لازم است . (البته بستگی به خط تولید ،تعداد ظروف مورد نظر برای تولید  و سرعت انجام کار دارد.)

 

گیاهی یا پلاستیکی PP

خط تولید ظروف یکبار مصرف PP و گیاهی از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است ، ضمن این که ظرفیت تولید این خط هم بسیار بالا است . به عنوان مثال برای تولید لیوان در این خط میتوانید در هر دقیقه حداقل ۴۰۰ لیوان تولید شده داشته باشید .

این ماشین آلات با حرارت کار میکنند پس لازم است قطعاتی که در این ماشین آلات استفاده میشوند توانایی دماهای بالا را داشته باشند . هزینه ی ساخت این ماشین آلات بسیار زیاد است، از طرفی خود سازنده هم از طریق ساخت این ماشین آلات به سود خوبی میرسد ،به همین علت کمترین قیمت این ماشین آلات حدود دو میلیارد است . اما اگر سرمایه ی لازم برای تولید این ظروف را داشته باشید سود زیادی هم کسب میکنید .

 

   ظروف آلومینیومی

قیمت دستگاه پرس ظروف آلومینیومی ، قالب ها، استکر در مجموع حداقل ۵۰۰  الی ۶۰۰ میلیون تومان است.

 

بازار هدف صادرات ظروف یکبار مصرف

تا زمانی که  به فروش فکر نکرده اید هرگز به تولید فکر نکنید حتی اگر سرمایه زیادی هم دارید .

به تمامی کسانی که به فکر فروش محصول تولید شده ی خود هستند توصیه می شود که حتما بازار ها را بشناسند زیرا ایران محل تلاقی سه قاره ی ( قاره ی ثروتمند اروپا ، قاره بزرگ آسیا و قاره افریقا)پهناور است .

ایران در خاورمیانه قرار دارد، شمال و جنوب ایران را دریا فرا گرفته است و به راحتی میتوانیم کالا های موردنظر خود را از طریق راه های آبی به سراسر دنیا ارسال کنیم .بهترین بازار برای فروش کالای ایرانی ،بازار کشور های عربی است.

۲۲ کشور عربی در جهان وجود دارد که  جمعیتی بالغ بر ۳۶۰ میلیون دارند. این کشور ها کشور های ثروتمندی هستند و ارزش پول این کشور ها نسبت به پول کشور ما بیشتر است. دلیل فروش  کالا های ایرانی به کشور های عربی  این است که : این کشور ها تولید کننده نیستند و  مصرف گرا هستند .

 

منبع: آراد برندینگ

 خط تولید این نوع از ظروف یکبار مصرف هم همانند ظروف یکبار مصرف کاغذی نسبتا ساده است و خرید دستگاه پرس آلومینومی برای تولید این ظروف ضروری است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا