صادرات و واردات
موضوعات داغ

صادرات و واردات ورق فلزی

واردات و صادرات

8 / 100

صادرات و واردات ورق فلزی

 

صادرات و واردات ورق فلز در ایران در سالهای اخیر با مشکلاتی روبرو شده است. البته کشور ما در زمینه واردات و صادرات فولاد بیشتر در خاورمیانه فعال است. شاید بتوان دلیل فعالیت کم در زمینه صادرات فولاد در کشور را شرایط حاکم بر تجارت جهانی و سهمیه های موجود برای صادرات دانست.

صادرات و واردات فولاد در کشور

همانطور که گفته شد در کشور ما وضعیت واردات فولاد بسیار بهتر از وضعیت صادرات است. در مقطعی ، آنها قانون ممنوعیت صادرات را برای ایران وضع کردند ، اما پس از مدتی این قانون برای ایران حذف شد و در عوض سهمیه فصلی بسیار کمی را اعمال کردند. به همین دلیل است که ایران از نظر صادرات فولاد در مقایسه با سایر کشورها وضعیت خوبی ندارد.

صادرات و واردات ورق فلزی 6 | آفکو

در صورت افزایش قیمت نفت و صادرات آن ، می توان ارز به دست آورد و ماشین آلات مربوطه را تهیه کرد و وضعیت صادرات فولاد در کشور را بهبود بخشید. اما نکته دیگری که می تواند وضعیت صادرات فولاد را بهبود بخشد ثبات سیستم ارزی کشور است.

صادرات و واردات ورق فلز در ایران

اما ورق فلزی یکی از مواردی است که صادرات زیادی به کشورهای خاورمیانه دارد. کشورهایی که ورق فلز به آنها صادر می شود شامل افغانستان ، پاکستان ، کویت ، ترکمنستان ، ارمنستان ، عمان ، سوریه و…

صادرات ورق سیاه

امروزه به دلیل مشکلاتی که در زمینه صادرات برای کشور ما به وجود آمده است ، صادرات ورق سیاه به کشورهای اروپایی محدود شده و از حجم صادرات آن کاسته شده است. اما در گذشته صادرات این ورق به دلیل اهمیت زیاد یکی از مهمترین صادرات ورق فولاد محسوب می شد.

صادرات ورق گالوانیزه

می توان گفت آسیا یکی از بزرگترین صادرکنندگان ورق گالوانیزه در جهان است و چین و کره دو کشور اصلی در تولید و صادرات این محصول هستند. ایتالیا و بلژیک نیز بزرگترین صادرکنندگان ورق گالوانیزه هستند. ایران به دلیل مشکلات و تحریم ها با کاهش شدید صادرات روبرو شده است.

 

صادرات ورق های رنگی

ورق های رنگی در سال های اخیر صادرات زیادی در کشور داشته است و با تلاش کشورهای همسایه در تولید این ورق ها و قیمت رقابتی که وجود دارد ، صادرات ورق های رنگی در ایران با کشورهای همسایه رقابت کرده است.

صادرات و واردات ورق فلزی 7 | آفکو

 

صادرات و واردات ورق فلز در ایران در سالهای اخیر با مشکلاتی روبرو شده است. البته کشور ما در زمینه واردات و صادرات فولاد بیشتر در خاورمیانه فعال است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا