صادرات و واردات
موضوعات داغ

صادرات و کاربرد فلز روی

صادرات و واردات

8 / 100

صادرات و کاربرد فلز روی

یکی از این محصولات مهم و کاربردی در دنیا فلز روی است. بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، چین، آمریکا، مکزیک و جمهوری اسلامی ایران آن را تولید و صادر می کنند. ایران در بین 43 کشور صادرکننده فلز در رتبه چهاردهم قرار دارد. این رتبه بندی با توجه به میزان تولید و صادرات تنظیم می شود.

کاربرد فلز روی

مهمترین کاربرد روی در گالوانیزه کردن آهن و فولاد است.

گالوانیزه اساساً آهن و فولادی است که با روی پوشانده می شود تا از ترک خوردن، آسیب، زنگ زدگی و خوردگی آهن و فولاد جلوگیری کند. از آنجایی که این فلزات در صنایع مختلف بسیار مهم و مفید هستند، استفاده از روی برای افزایش استحکام آنها ضروری است.

کاربرد روی در صنعت خودروسازی از انواع فرمول های لحیم کاری، لاستیک، فلزات ماشین تحریر، صنایع نظامی و باتری سازی، فلز روی استفاده می شود. فلز روی نیز بسیار سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت است، بنابراین از لوله های روی برای ساخت ربات ها استفاده می شود.

کاربرد روی در پزشکی:

روی در صنعت پزشکی نیز کاربردهای فراوانی دارد که از جمله کاربرد روی در این صنعت عبارتند از:

صادرات و کاربرد فلز روی 6 | آفکو

در پیشگیری از سرطان
به دلیل خواص ضد التهابی که دارد به درمان آرتریت روماتوئید کمک می کند.
زخم های مختلف را التیام می بخشد.
با افزودن به مکمل های غذایی به درمان ریزش مو کمک می کند.
تقویت سیستم ایمنی بدن.

فرایند صادرات روی

صادرات کالا، مراحلی دارد که این مراحل باید برای هر نوع کالای صادراتی طی شوند و روی نیز از این قاعده مستثنی نیست. تفاوتی در مراحل اصلی صادرات کالاها وجود ندارد، خواه کالا فلز روی باشد، خواه مواد غذایی و هر محصول دیگری.

 

فرآیند صادرات فلز روی به شرح زیر است:

قوانین صادرات کشور مبدا باید در نظر گرفته شود. هر کشوری قوانین گمرکی خود را برای صادرات دارد و در مقابل، کشور مقصد نیز قوانین واردات خاص خود را دارد.

مرحله بعدی شامل ارزش کالاهای صادراتی است. ارزش گمرکی و مقدار فلز روی اندازه گیری می شود. پس از برآورد هزینه های ارسال، قرارداد و بیمه کالا منعقد و در نهایت برای هر کدام فاکتور و گواهی صادر می شود.
پس از ارزیابی های لازم مجوزهای هر ارگان اخذ می شود تا مراحل اولیه صادرات به صورت قانونی برداشته شود. بدون مجوزهای لازم، صادرات کالا امکان پذیر نیست.
مهمترین نکته در فرآیند صادرات هر کالای صادراتی از جمله فلز روی، اخذ گواهی مبدأ می باشد. این گواهی در اصل به معنای فاکتور فروش است و برای تکمیل فرآیند صادرات باید به تایید اتاق بازرگانی برسد.
آخرین مرحله از فرآیند صادرات فلز روی، بارگیری این محصول طبق بارنامه و ارسال آن از طریق شرکت های حمل و نقل خواهد بود.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

صادرات و کاربرد فلز روی 7 | آفکو
امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا