صادرات و واردات
موضوعات داغ

صادرات پای مرغ تجارتی پر سود

صادرات و واردات

صادرات پای مرغ تجارتی پر سود

 

صادرات پای مرغ  چند سالی است که رونق گرفته است و می توان گفت که تجارت تازه ای در حوزه صادرات می باشد اگر دقت کرده باشید در گذشته مقداری از پای مرغ صرفا برای بازار داخلی از کشتارگاه های مرغ تهیه می شد و بقیه این قسمت از مرغ برای خوراک دام و طیور طی فرآوری های متفاوت در مراکز مخصوصی استفاده می گردید.

البته لازم به ذکر است که این کار سود چندانی برای مرغداران  نداشت. در دهه هفتاد چند شرکت شروع صادرات پای مرغ کردند و برای این امر تمام مراحل فرآوری و بسته بندی مورد نیاز صادرات را برای این محصول فراهم نمودند. در بین این شرکت های صادراتی شرکتی به نام ایران تیهو در صدر این صادرات بود و به شکل کاملا پیشرفته این کار را انجام داد. شرکت های فعال در این حوزه به صورت کاملا تخصصی از کشتار گاه های مرغ پای مرغ را جمع آوری نموده و آماده برای صادرات می کردند.

صادرات پای مرغ تجارتی پر سود 6 | آفکو

این مسیر از تجارت با فراز و نشیب هایی همراه بود و در ابتدا دستگاه های لازم برای انجام این فرآوری موجود نبود  و قسمت های مختلفی از این مراحل با دست انجام می شد. حتی دستگاه هایی که وارد کشور شده بود به دلیل جدایی واحد کشتارگاه با واحد بسته بندی پای مرغ قابل استفاده نبودند‌ تا زمانیکه دستگاه های مورد نیاز کشور در داخل طراحی و تولید شد. در حال حاضر صادرات پای مرغ یکی از حوزه های فعال در صادرات کالا در ایران می باشد.

صادرات پای مرغ دارای چه مشکلاتی می باشد؟

بیشترین کشوری که اکثر پای مرغ را از سراسر دنیا وارد می کند کشور چین است که بسیار زیاد مورد علاقه مردم چین است و از آن به عنوان ماده پروتئینی استفاده می کنند. صادرات این محصول به چین دارای موانعی است که به آنها اشاره می شود:

  • شرکت هایی که مبادرت به صادرات پای مرغ به چین می کنند به کیفیت این محصول دقت کافی و لازم را ندارند و در فرآوری این محصول احتیاط های لازم را انجام نمی دهند. باید به این مساله توجه شود که میزان بار آلودگی در پای مرغ به خوبی بررسی نمی شود و یا در بین محصولات ارسالی  پای مرغ های خراب و فاسد وجود دارد و مراحل  منجمد کردن آن به خوبی انجام نشده است. که تمام این عوامل باعث می شود در کشور هدف مانند چین پای مرغ صادراتی با مشکل روبرو می شود  و یا بر اثر خرابی زیاد یا بار میکروبی بالا معدوم می شود و یا قیمت پای مرغ صادراتی در این شرایط بسیار کم خواهد شد.
  •  مشکلات موجود در مراحل صادرات پای مرغ

قانون نوشته شده ای برای صادرات این محصول به چین وجود ندارد  و به صورت غیر رسمی از بندر کشور های ثالث به چین وارد می شود. در زمان هایی که قوانین این کشور دستخوش تغییراتی می گردد محصولات  با زمان بسیار طولانی به چین می رسد. با تمام مشکلاتی که موجود است این حوزه از صادرات دارای سود بالایی است  و فعالیت تجاری در این بخش توصیه می شود.

 

منبع: باسکول

در حال حاضر صادرات پای مرغ یکی از حوزه های فعال در صادرات کالا در ایران می باشد.

صادرات پای مرغ تجارتی پر سود 7 | آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا