اخبار
موضوعات داغ

صادرات پتروشیمی سنگاپور بیش از 51 درصد افزایش یافت

اخبار داخلی و خارجی

صادرات پتروشیمی سنگاپور بیش از 51 درصد افزایش یافت

 

صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور در ماه ژوئن 2021 نسبت به دوره مشابه سال 2020 بیش از 51 درصد افزایش یافت.

به گزارش آی‌سی‌آی‌اس، آمارهای موسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور حکایت از این دارد که ارزش صادرات پتروشیمی این کشور آسیایی در ژوئن 2021 با 51.2 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه پارسال به یک میلیارد و 330 میلیون دلار رسید و این شرایط به افزایش مجموع صادرات غیرنفتی این کشور آسیایی کمک کرد.

صادرات پتروشیمی سنگاپور بیش از 51 درصد افزایش یافت 6 | آفکو

آمارهای موسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور نشان می‌دهد مجموع صادرات غیر نفتی این کشور در ژوئن 2021 با 15.9 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به 16 میلیارد و 300 میلیون دلار رسید، به‌طوری که این رقم در مه 2021 افزایش 8.6 درصدی را ثبت کرده بود.

تداوم روند افزایشی کل صادرات و صادرات غیر نفتی سنگاپور بر بهبود مداوم تقاضای تجارت جهانی دلالت دارد.

افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در ماه ژوئن برای هفتمین ماه پیاپی رخ داده، در حالی که این رقم در ماه مه امسل نیز با 55.6 درصد افزایش روبه رو بوده است.

موسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد که محموله‌های صادراتی پتروشیمی به چین در دوره مورد بررسی 12.4 درصد افزایش یافته و محموله های شیمیایی اولیه در ماه ژوئن بیش از پنج برابر شده است.

به‌طور کلی مجموع صادرات در ماه ژوئن 22.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی به 49.7 میلیارد دلار آمریکا رسید که این مقدار نسبت به افزایش 30.9 درصدی در ماه گذشته تعدیل شد.

مجموع صادرات کالاهای غیر الکترونیکی که شامل پتروشیمی و محصولات دارویی می‌شود، در ماه ژوئن نسبت به دوره مشابه پارسال با 13.2 درصد افزایش به 12 میلیارد و 300 میلیارد دلار رسید.

صادرات پتروشیمی سنگاپور بیش از 51 درصد افزایش یافت 7 | آفکو

مجموع صادرات کالاهای غیر الکترونیکی به چین در ماه ژوئن امسال نسبت به دوره مشابه پارسال 29.9 درصد افزایش یافته، همچنین محموله‌های ارسالی به اتحادیه اروپا و تایوان به ترتیب 37.6 درصد و 42.1 درصد افزایش داشته است.

منبع: انرژی امروز

تداوم روند افزایشی کل صادرات و صادرات غیر نفتی سنگاپور بر بهبود مداوم تقاضای تجارت جهانی دلالت دارد.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا