صادرات و واردات
موضوعات داغ

صادرات کیوی به سراسر دنیا

صادرات و واردات

8 / 100

صادرات کیوی به سراسر دنیا

 

صادرات کیوی از ایران یکی از تجارت های اقتصادی است که بازدهی خوبی دارد. سالانه حدود 30 درصد از کل محصولات کیوی ایران به کشورهای دیگر صادر می شود. این میوه در ایران نسبت به سایر کشورها طعم خوبی دارد که به دلیل استفاده کم از سموم شیمیایی به آن اشاره شده است. از نظر زمان برداشت، اگر استانداردهای بسته بندی رعایت شود، می تواند سهم بازار بسیار بیشتری نسبت به فعلی را به خود اختصاص دهد.

حدود 50 درصد کیوی کشور صادر می شود و میانگین قیمت خرید این محصولات کمی کمتر از یک دلار است. در سال های گذشته بیش از 100 هزار تن کیوی به خارج از کشور صادر شده و ارزش آن حدود 82 میلیون دلار بوده است.

صادرات کیوی به سراسر دنیا 6 | آفکو

روش‌های صادرات کیوی

 

قوانین صادرات کیوی به کشورهای همسایه در سال 1400 مطابق با آخرین قوانین گمرکی. دولت ایران همواره تلاش کرده تا روند صادرات را تسهیل کند و کشورهای همسایه در واردات میوه و تره بار چندان سختگیر نیستند. زیرا میزان مصرف کشورهایی مانند روسیه، ترکیه، عراق، امارات و عمان در زمینه میوه و تره بار همیشه منفی بوده و مصرف آنها بیش از نیاز آنهاست. در عین حال، صادرات به طور کلی فرآیند ساده ای نیست و قیمت خرید نهایی در برخی بازارها بالاتر است.

 

صادرات کیوی به ترکیه

ترکیه یکی از مهم ترین صادرکنندگان میوه به کشورهای همسایه است، اما این امر مانع از صادرات میوه های ایرانی مانند کیوی به این کشور نشده است. شاید بخشی از کیوی های صادر شده به ترکیه بالاخره مقصد دیگری پیدا کند. ترک ها فرصت های خوبی برای صادرات مجدد دارند و همین امر باعث شده است که آنها بیشتر به واردات کیوی ایرانی علاقه مند شوند.

 

صادرات کیوی به عراق

صادرات کیوی از ایران به برخی کشورهای عربی همسایه در حال رونق است. صادرات کیوی از طریق زمین به عراق در سال های اخیر رونق گرفته است. یکی از مزیت های بازار عراق سهولت صادرات از مرز زمینی و فروش آسان در قلمرو مقصد می باشد. صادرات کیوی عموما از مرز کردستان انجام می شود. کردستان عراق به طور سنتی یک ابزار چانه زنی برای صادرکنندگان ایرانی و تجار عراقی بوده است.

صادرات کیوی به سراسر دنیا 7 | آفکو

 

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا