اخبار
موضوعات داغ

عقب ماندگي راه آهن آمريکا از ديگر کشور‌هاي جهان

اخبار خارجی و داخلی

عقب ماندگي راه آهن آمريکا از ديگر کشور‌هاي جهان

 

رئیس جمهور آمریکا گفت بخش قابل توجهی از آلودگی‌های جوی از طریق حمل و نقل جاده ای در این کشور ایجاد می شود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی‌ای پی تی ان لایو، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت:آمریکا از لحاظ زیرساخت‌های راه آهن از بسیاری از کشور‌های جهان عقب است. رئیس جمهور آمریکا گفت: سرمایه گذاری بر روی اشتغال آفرینی در آمریکا یکی از اصول کاری من است. من می‌خواهم که آمریکایی‌ها محصولاتی را که در آمریکا ساخته شده اند، خریداری کنند. پول مالیات دهندگان آمریکایی برای خرید محصولات آمریکایی و اشتغال آفرینی هزینه می‌شود.
بایدن گفت: این قطار‌ها در آمریکا ساخته شده است. ما امکانات زیادی برای آینده فراهم می‌کنیم. هم اکنون می‌توانیم اقتصادی را که در آینده به آن نیاز داریم، ایجاد کنیم. هفته گذشته من دستور کاهش گاز‌های گلخانه‌ای را به میزان 50 درصد تا سال 2030 صادر کردم. بخش قابل توجهی از آلودگی‌های جوی در این کشور از طریق حمل و نقل است. 10 درصد حمل و نقل بار با کامیون‌های بزرگ انجام می‌شود و با استفاده از بخش راه آهن برای حمل بار ما 3 میلیون 300 هزار کامیون را از جاده‌ها حذف می‌کنیم و به جای آن 230 میلیون اصله درخت در آمریکا می‌کاریم.
رئیس جمهور آمریکا گفت: همان طور که از ابتدا گفته ام ما در راه مقابله با تغییرات آب و هوایی باید به فکر اشتغال آفرینی هم باشیم. گسترش حمل و نقل با راه آهن می‌تواند سبب اشتغال آفرینی خوبی برای اتحادیه‌های کارگری شود. این مشاغل می‌توانند درآمدزایی خوبی به همراه داشته باشند. ما مردم را به شغل مورد نظر خود می‌رسانیم. با ایجاد فرصت‌های اقتصادی مردم می‌توانند به اهدافشان برسند. بایدن گفت: ما باید بهتر از گذشته عمل کنیم. امروز نسل جدید قطار‌های بین شهری را داریم. این قطار‌ها نقشی اساسی در دوره گذار در بخش حمل و نقل آینده ما ایفا می‌کنند. ما با سرمایه گذاری سبب بازگشت اقتصاد آمریکا به مسیر خود می‌شویم.

بایدن گفت چین دو سوم خط آهن مخصوص قطار‌های سریع السیر را در جهان دارا است
هم اکنون به نوسازی قابل توجهی در بخش حمل و نقل ریلی، تونل‌ها و پل‌های خود نیاز داریم. من در طرح اشتغال آفرینی خود برای آمریکا پیشنهاد هزینه 10 میلیارد دلاری در سال را در بخش راه آهن داده ام و درباره بروزرسانی ایستگاه‌ها صحبت می‌کنیم. ما خود را آماده بازسازی این زیرساخت‌های حیاتی می‌کنیم. این موضوع ظرفیت حمل مسافر را افزایش می‌دهد. فرصت‌های زیادی می‌توانیم برای یک سیستم حمل و نقل ایمن و پاک ایجاد کنیم. در رابطه با بخش حمل و نقل نیز همانند دیگر زیرساخت‌های خود از دیگر کشور‌های جهان عقب هستیم.
افراد از دیگر نقاط جهان برای سرمایه گذاری به اینجا می‌آیند و آنها باید برای انجام کار‌های خود به همه جا دسترسی داشته باشند. تقویت این بخش سبب رقابت پذیری ما می‌شود. چین از گذشته 230 هزار مایل خط آهن مخصوص قطار‌های سریع السیر دارد و دو سوم خط آهن مخصوص قطار‌های سریع السیر را در جهان دارا هستند. این قطار‌ها با سرعت 220 مایل در ساعت حرکت می‌کنند. آن‌ها هم اکنون بر روی قطار‌هایی کار می‌کنند که می‌توانند با سرعت 400 مایل بر ساعت حرکت کنند. ما عقب هستیم. آمریکا در حال حرکت به جلو است. باید بدانیم که در آمریکا کاری نیست که ما نتوانیم انجام دهیم. ما کار‌های زیادی می‌توانیم انجام دهیم.

منبع: قطره
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا