اخبار
موضوعات داغ

علت رشد صادرات به عمان

اخبار داخلی و خارجی

5 / 100

علت رشد صادرات به عمان

دنیای اقتصاد: رئیس اتاق مشترک ایران و عمان می‌گوید: در ۶ ماهه سال‌جاری، صادرات ایران به عمان بالغ بر ۶۷‌درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت. رئیس اتاق مشترک ایران و عمان با اعلام این مطلب که سطح صادرات ایران به عمان در ۶‌ماه ابتدایی سال به رقم ۲۷۷ میلیون دلار رسیده است، از رشد ۶۷‌درصدی صادرات به این کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

محسن ضرابی، رئیس اتاق مشترک ایران و عمان در نشست با علیرضا پیمان‌پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت به تعامل سازنده با سازمان توسعه تجارت و سفارت ایران در مسقط اشاره کرد و گفت: این تعاملات در شناسایی موانع تجاری دو کشور و ایجاد زیرساخت‌‌های موردنیاز موثر بوده و با توجه به همکاری صمیمانه اتاق مشترک با اتاق ایران، دستگاه‌های اجرایی، دولتمردان، فعالان اقتصادی و نیز مناطق آزاد کشور عمان، شاهد رشد ۶۷‌درصدی صادرات ایران در ۶ ماهه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم. بر اساس اظهارات این فعال اقتصادی در این مدت میزان صادرات ایران به عمان به رقم ۲۷۷ میلیون دلار در مقابل ۱۶۶ میلیون دلار سال قبل رسیده است.رئیس اتاق مشترک ایران و عمان به نقش ترانشیپی بنادر عمان در واردات کالا و مواداولیه از عمان اشاره و تصریح کرد: میزان واردات ایران از عمان در ۶ماهه نخست سال‌جاری با رشد ۳۲‌درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌‌رو است. او به حجم مبادلات تجاری ایران و عمان در همین بازه زمانی اشاره کرد و گفت: حجم مبادلات تجاری بین دو کشور معادل ۵۴۷ میلیون دلار بوده که از رشد ۴۷‌درصد حکایت دارد. پیش‌‌بینی می‌شود این رقم در پایان سال‌جاری به بیش از یک میلیارد دلار افزایش یابد.

 

منبع: انرژی امروز

علت رشد صادرات به عمان 4 | آفکو

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان می‌گوید: در ۶ ماهه سال‌جاری، صادرات ایران به عمان بالغ بر ۶۷‌درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا