حمل و نقل بین المللیتجهیزات حمل و نقل
موضوعات داغ

فن آوری هایی که باعث تغییر در صنعت حمل و نقل و لجستیک می شوند

حمل و نقل و لجستیک

10 / 100

فن آوری هایی که باعث تغییر در صنعت حمل و نقل و لجستیک می شوند

 

حمل و نقل و تدارکات

با انقلاب صنعتی چهارم، شرکت‌های بخش حمل‌ونقل و لجستیک در حال هماهنگ کردن فرآیندها و عملیات با استانداردهای صنعت 4.0 هستند و عصر جدیدی را برای این بخش ایجاد کرده‌اند که اکنون Logistics 4.0 نامیده می‌شود.

فن آوری هایی که باعث تغییر در صنعت حمل و نقل و لجستیک می شوند 6 | آفکو

کسب‌وکارها در صنعت از تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ برای برنامه‌ریزی کارآمدتر فرآیندهای عملیاتی، استراتژی‌ها و خدماتی که دقیق‌تر و هماهنگ‌تر با نیازهای مشتریان در حال ظهور هستند، استفاده می‌کنند.

 

هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی که در حال تبدیل شدن به اصلی ترین بخش در صنایع متعدد است، با موفقیت در صدر زنجیره غذایی فناوری حمل و نقل تسلط یافته اند.

این پیاده سازی ها با بهبود قابل توجه عملکرد عملیات و متعاقباً کارایی، سطوح جدید و باورنکردنی بهره وری و سرعت را برای مشاغل در صنعت افزایش می دهند. این دو فناوری علاوه بر همکاری با تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ در جمع‌آوری و پردازش داده‌ها، برای تضمین کیفیت ثابت خدمات نیز حیاتی هستند – امکان حمل و نقل کارآمد کالا با طراحی مسیرها و شبکه‌های ترانزیت بهینه، بهبود ایمنی عمومی با محاسبه پیش‌بینی ریسک. و حذف، و حتی اطمینان از اینکه مصرف کنندگان به سرعت و کارآمد از طریق کانال های تعامل پشتیبانی می شوند.

 

ارتباطات میدان نزدیک (NFC)

با توجه به اینکه شبکه های حمل و نقل به طور فزاینده ای به هم مرتبط می شوند – با توجه به اینکه سفرهای چندوجهی و اتصال شبکه حمل و نقل به عنوان یک روند در حال ظهور است، مصرف کنندگان به دنبال تجربه های یکپارچه تر سفر هستند. NFC یا Near-Field Communication این امکان را فراهم می کند.

فن آوری هایی که باعث تغییر در صنعت حمل و نقل و لجستیک می شوند 7 | آفکو

با ایجاد طرح‌های فروش بلیت فراگیر که از روش‌های مختلف حمل‌ونقل عمومی پشتیبانی می‌کند، این امکان را به مسافران می‌دهد تا از سفری روان‌تر و سازمان‌یافته‌تر لذت ببرند. این ادغام نوآورانه که میلیون‌ها دستگاه هوشمند در بازار را قادر می‌سازد تا به‌عنوان بلیط‌های بدون تماس یا کارت‌های حمل‌ونقل به‌طور یکپارچه با اپراتورهای حمل‌ونقل عمومی PTO))  و اپراتورهای شبکه تلفن همراه MNO)) عمل کنند، هم در قابلیت سرویس‌دهی فناوری و هم تجربه کلی سفر را متحول می‌کند.

روندهای فنی بار و باربری

وسایل نقلیه خودمختار

ترکیبی از هوش مصنوعی، توسعه سیستم‌های رایانه‌ای و اتوماسیون ابزار قدرتمندی برای صنایع بار و حمل و نقل ایجاد کرده است تا به راحتی معنای جدیدی ببخشد.

با قابلیت حمل و نقل تقریباً کاملاً مستقل کالا، استفاده از وسایل نقلیه خودران یا خودمختار برای تحویل، دیگر فقط یک چشم انداز نیست، بلکه یک واقعیت است.

با فشار همه گیر برای عملیات ایمن تر، توسعه سریع راه حل های بدون تماس برای بسیاری از تولیدکنندگان به یک اقدام فوری تبدیل شد. و از زمان آغاز به کار، شرکت های بیشتری پتانسیل و ضرورت استفاده از وسایل نقلیه خودران را درک می کنند.

از کاهش نیروی کار و زمان تحویل بدون وقفه گرفته تا برنامه ریزی مسیر بهینه و دقت عملیاتی، کسب و کارها در سراسر بخش ها همه به مزایای این یکپارچگی چشم دوخته اند.

 

بلاک چین

محبوبیت بلاک چین در چند سال اخیر در صنعت افزایش یافته است. این سیستم دفتر کل تراکنش های دیجیتال با اطمینان از ایمنی و شفافیت عملیاتی با قابلیت ثبت و رمزگذاری مقادیر زیادی از اطلاعات ارزشمند، به حفظ امنیت عملیات لجستیک ادامه می دهد.

این روند که با موفقیت توسط شرکت های هلندی مانند DHL به کار گرفته شده است، به جلوگیری از تقلب در اسناد، هک سیستم داده و حتی سرقت محصول کمک می کند. همه در حالی که سوابق را مرتب و بکر نگه می دارند.

 

راه حل های انبارداری خودکار

همانطور که کارهای ابتدایی به تدریج در عملیات انبار تکرار می شوند، شرکت های بیشتری بر اتوماسیون حجم کار دستی تمرکز می کنند.

شرکت‌های بیشتری به دنبال اتوماسیون برای فرآیندهای روزانه هستند تا صرفه‌جویی در کار دستی و همچنین بهبود نظارت، دریافت و ارسال محصولات در انبار را افزایش دهند.

چند نمونه عالی از برنامه های کاربردی در غول لجستیک آلمان، DHL یافت می شود. DHL با استفاده از ماشین آلات خودکار برای مدیریت بار – کاهش موثر مدت زمان کار استاندارد به نصف اندازه آن، و ساخت بیش از صد پایگاه لجستیکی خودکار برای جابجایی و مرتب‌سازی سریع بسته در آلمان، نشان می‌دهد که چگونه این فناوری برای محموله‌ها و محموله‌های با رشد سریع ضروری است.

اگرچه روندها به ظهور و تکامل در صنعت ادامه می‌دهند، این شش فناوری و کاربردهای متحول کننده آن‌ها به جای ترس از آن، پاداش‌های امیدوارکننده و چشم‌اندازی برای شکوفا شدن در صنعت 4.0 ارائه می‌دهند. از این نوآوری ها استفاده کنید و خود را برای موفقیت در بازار در این زمانه های در حال تغییر سریع قرار دهید.

ترجمه شده در تیم آفکو

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا