قوانین و مقررات حمل و نقل کالا
موضوعات داغ

قانون مقررات صادرات و واردات بخش 2

قوانین و مقررات حمل و نقل کالا

قانون مقررات صادرات و واردات

ماده4- وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است تغییرات کلی آیین نامه اجرایی این قانون و جداول ضمیمه مقررات صادرات و واردات را قبل از پایان هر سال، برای سال بعد و تغییرات موردی آنها را طی سال، پس از نظرخواهی از دستگاه های ذیربط و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ضمن منظور نمودن حقوق مکتسب تهیه و پس از تصویب هیات وزیران جهت اظلاع عموم منتشر نماید.

تبصره- کلیه بخشنامه ها و درستورالعمل های مربوط به صدور و ورود کالا منحصرا از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمانهای اجرایی ذیربط اعلام می گردد.

ماده 5– کلیه وزارت خانه های تولیدی موظفند همه ساله پیشنهادات خود را در خصوص شرایط صدور و ورود کالاهای مشابه تولید داخلی با توجه به نیازهای داخلی و مقتضیات کشور برای سال آینده حداکثر تا 15 بهمن همان سال به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نمایند.

قانون مقررات صادرات و واردات بخش 2 6 | آفکو

تبصره- سایر دستگاه های ذیربط و اتاق می توانند پیشنهادات خود را نسبت به اقلام مربوط با توجه به نیازهای داخلی و مقتضیات کشور تا تاریخ پانزدهم بهمن ماه به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه نمایند.

ماده 6- اولویت حمل کلیه کالاهای وارداتی کشور با وسایل نقلیه ایرانی است. دستورالعمل مربوط به استفاده از وسایل نقلیه خارجی اعم از دریایی، هوایی، جاده ای و راه آهن را شورای عالی هماهنگی ترابری کشور براساس آیین نامه مصوب هیات وزیران تهیه می نماید.

ماده 7– دولت موظف است اماکن خاصی را برای نگهداری امانی کالاهای مورد نیاز جهت تعمیر و تجهیز ناوگان های تجاری دریایی و هوایی کشور اختصاص دهد.

تبصره 1- ترانزیت کالاهای موضوع این ماده از یم مبدا به مبدا دیگر، با رعایت مقررات مربوط به ترانزیت مجاز می باشد.

تبصره 2- این گونه کالاها از شمول پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی و هرگونه عوارض معاف می باشند.

تبصره 3- آن قسمت از نیازمندی های ناوگان های یاد شده که از داخل کشور قابل تامین باشد، از هرگونه تعهد و اخذ مجوزهای صادراتی معاف می باشد.

قانون مقررات صادرات و واردات بخش 2 7 | آفکو

 

منبع سایت سازمان توسعه تجارت ایران

تبصره- کلیه بخشنامه ها و درستورالعمل های مربوط به صدور و ورود کالا منحصرا از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمانهای اجرایی ذیربط اعلام می گردد.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا