حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

قوانین حمل بار با اتوبوس

حمل و نقل بین المللی

قوانین حمل بار با اتوبوس

 

از دیرباز تا به امروز حمل بار با اتوبوس در جایگاه ویژه ای در کشورمان قرار دارد که با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی این روش از شیوه های نویت پست و ارسال کالا در میان مردم می باشد که در این میان بایستی قبل از اقدام به ارسال بار با اتوبوس اطلاعاتی دقیق در خصوص قوانین حمل بار با اتوبوس به دست آورد تا طبق شرایط و مقررات بار خود را بسته بندی و آماده ارسال کرد. بی شک می توان دانست که شرایط حمل بار با اتوبوس در مقایسه با دیگر وسیله های نقلیه تفاوت های چشمگیری را خواهد داشت بسته به نوع بار و وزن آن هزینه های مختلفی نیز برای انتقال و حمل کالا اخذ و دریافت می شود که این نیز بخشی از قوانین حمل بار با اتوبوس به شمار می رود. یکی از تخلفات آشکار که در اغلب پایانه های مسافربری مشاهده می گردد حمل بار تجاری توسط ناوگان مسافربری بوده و در حال حاضر حمل بار تجاری با ظرفیت بسیار زیاد امری متداول به شمار می رود در حالی که شاید بسیاری از مسافران از خلاف بودن این مسئله در قوانین حمل بار با اتوبوس بی اطلاع باشند.

بار مجاز برای سفر با اتوبوس چند کیلو است؟

 

قوانین حمل بار با اتوبوس 4 | آفکو

اگر چه حمل کالا با ناوگان اتوبوسی ممنوع می باشد اما با توجه به نبود امکانات مناسب برای ارسال کالاهای خرد و سرعت جابجایی با نرخ قیمت بسیار مناسب و ارزان، همچنین به دلیل وجود فضای مناسب در اتوبوس ها برای بارگیری کالا سبب رایج شدن حمل بار با اتوبوس شده است. در این راستا با وضع قوانین حمل بار با اتوبوس سعی بر آن دارند تا از وقوع اتفاقات ناگوار در بین راهی برای مسافران اتوبوس جلوگیری کنند از این رو بار مجاز برای سفر با اتوبوس به ازای هر فرد را 20 کیلو قرار داده اند و حمل بار بیش از 20 کیلو ممنوع بوده و در صورت مشاهده بر اساس تخلف صورت گرفته جریمه می گردد. شرکت مسافربری بایستی در خصوص شرایط حمل بار توسط اتوبوس های خود نظارت داشته و با رعایت اصول و قوانین مذکور در زمینه حمل بار با ناوگان مسافربری فعالیت داشته باشد.

شرایط حمل بار

در حال حاضر حمل بار از طریق ناوگان مسافربری در قوانین حمل بار با اتوبوس و ضوابط حمل و نقل مسافر مورد تاکید بوده و ممنوع می باشد. البته با توجه به این که افراد به ممنوع بودن حمل بار با اتوبوس اهمیتی نمی دهند از این رو قوانینی را برای حمل بار با اتوبوس در نظر گرفته اند که مسئولین ناوگان مسافربری بایستی با در نظر گرفتن شرایط و قوانین وضع شده در جهت حمل و انتقال بار و کالا از طریق اتوبوس اقدام کنند در غیر این صورت با مواجه شدن وزن بالای کالاها و جا به جایی بار نامناسب در اتوبوس با جریمه نقدی مواجه خواهند شد.

اگر چه حمل کالا با ناوگان اتوبوسی ممنوع می باشد اما با توجه به نبود امکانات مناسب برای ارسال کالاهای خرد و سرعت جابجایی با نرخ قیمت بسیار مناسب و ارزان، همچنین به دلیل وجود فضای مناسب در اتوبوس ها برای بارگیری کالا سبب رایج شدن حمل بار با اتوبوس شده است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

قوانین حمل بار با اتوبوس 5 | آفکو

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا