محصولات در حمل و نقل
موضوعات داغ

مراحل صادرات میگو به خارج

محصولات صادراتی و وارداتی

مراحل صادرات میگو به خارج

 

مراحل صادرات میگو به خارج مانند بسیاری دیگر از کالاها می باشد. مراحلی از قبیل ثبت شرکت و تأسیس شرکت در هر دو کشور سبب می شود که صادرات و واردات با سهولت بیشتری انجام پذیرد. در گام بعدی برای صادرات باید در جهت دریافت کارت بازرگانی مراحلی را طی نمود.

در این مراحل قوانین بسیار زیادی را باید در نظر گرفت. نداشتن هیچ گونه پیمان های ارزی که به صورت معوق مانده باشد و به نوعی فرد بدهکار باشد. پس از طی کردن این مراحل باید اقدام به ایجاد کردن نوعی حساب بانکی نمایید.

مراحل صادرات میگو به خارج 8 | آفکو

مراحل صادرات این آبزی به خارج نه تنها توسط کشور ما بلکه توسط بسیاری از کشورها صورت خواهد پذیرفت. خصوصا کشورهایی که از دریاها برخوردار هستند به راحتی می توانند بهترین نمونه های میگو ها را صادر نمایند. برخی از این کشورها ویتنام، هندوستان و اکوادور و … می باشند که در رتبه های بالای صادرات میگو قرار گرفته اند.

کشورهایی که در مناطق ساحلی دریا و اقیانوس قرار دارند، به طور قطع سهم بیشتری در صادرات انواع ماهی و میگو را به خود اختصاص داده‌اند.

طبق آماری که در سال ۲۰۱۹ به ثبت رسیده، کشور هندوستان در صادرات میگو، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. کشورهای ویتنام، اکوادور، چین و اندونزی در جایگاه دوم تا پنجم قرار دارند. شرکت صادرات میگو در تمام کشورهای فوق، در این مبادلات، تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا با تکنیک های بازاریابی بین المللی مشتریان بیشتری را برای فروش میگو جذب کند.

خدمات بازاریابی اینترنتی و فروش آنلاین برای این محصول در چند دهه اخیر، رشد و توسعه مثبتی داشته است. از آنجایی که کسب و کارهای صادرات و واردات نیز وارد فضای اینترنت شده اند، پیدا کردن مشتریان و فروشندگان محصولات صادراتی کار چندان دشواری نیست. صادرات انواع میگو از این قاعده مستثنی نمی باشد. بازاریابی دیجیتالی برای فروش میگو بسیار مفید خواهد بود.

با نگاهی بر مراحل صادرات میگو به چند نکته اساسی بر می خوریم که در این روند اهمیت زیادی دارند. تعیین قیمت میگو ، توجه به قوانین مقررات و مجوزهای صادرات،  نکات مهم در بسته بندی میگو صادراتی و مسائل مهم در رابطه با بازاریابی صحیح و فروش به مشتری خارجی، همگی مواردی هستند که باید در صادرات این خوراکی مغذی به آن پرداخته شود.

مراحل صادرات میگو به خارج 9 | آفکو

مراحل صادرات میگو به خارج 10 | آفکو

 

مراحل صادرات میگو به خارج و اثر گذاری آن بر بازار:

میگو یکی از پرخاصیت ترین آبزیان می باشد. استفاده از میگو در بسیاری از کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه برای اینکه صادرات میگو در کشور ما اثر مثبتی داشته باشد بهتر است توجه و دقت فراوانی بر روی مراحل صادرات میگو به خارج داشته باشیم.

استفاده نمودن از بسته بندی های با کیفیت و مناسب دلیل مناسبی برای اثر گذاری بر مشتری خواهد بود. یکی از اصول بازاریابی در صادرات میگو نحوه ی صحیح بسته بندی آن می باشد. مرحله بعدی که بسیار مورد توجه خواهد بود، بازاریابی می باشد.

امروزه بسیاری از بازاریابی ها به صورت دیجیتال انجام می پذیرد. بازاریابی دیجیتال سبب فروش آنلاین بسیاری از محصولات به خارج از کشور خواهد شد.

از اثرگذار ترین موارد بر مراحل صادرات میگو به خارج برند تولیدی میگو، کیفیت بسته بندی میگوها، نرخ ها و قیمت هایی که برای فروش میگو ها در نظر گرفته شده است، ارگانیک بودن میگو ها و همچنین وضعیت حمل میگو ها از مبدا تا مقصد، خواهد بود.

 قیمت گذاری در صادرات میگو چگونه است؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در صادرات میگو اهمیت دارد قیمت‌گذاری صحیح است. قیمت میگو به ازای هر کیلوگرم برای انواع میگو در کیفیت های مختلف، متفاوت است. همانند سایر جانوران، میگو هم انواع مختلفی دارد. قیمت میگو بر اساس گونه‌های میگو تعیین می شود؛ به این مفهوم که میگوهای بزرگ تر یا “شاه میگو” با قیمت میگو پرورشی بسیار تفاوت دارد. میگو پرورشی با میگوهایی که از دریا صید می شوند فرق می کند.

قیمت گذاری برای صادرات میگو با توجه به فاکتورهایی نظیر نوع میگو، شیوه بسته بندی میگوها، تغییرات قیمت ارز، محل پرورش میگوها و تغییرات قوانین تجاری در کشور مبدأ و مقصد تعیین می شود. در اختیار داشتن اطلاعات کامل از قیمت های جهانی برای میگو به شرکت ها کمک می کند محصولات را بهتر به بازار بین المللی ارائه دهند.

نکات مهم درباره بسته بندی میگو صادراتی

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در صادرات میگو، نحوه بسته‌بندی آنها است. بسته بندی برای میگوهایی که در دریا صید می شوند یا در مزرعه های پرورش میگو تولید می گردند باید به شیوه های استاندارد و با بهترین شکل ظاهری انجام شود.

همانطور که می دانید میگو یک جاندار سخت پوست است و معمولاً هم در آب های شور و هم در آب‌های شیرین یافت می شود. میگو انواع مختلف دارد. بهترین کیفیت میگوها برای فروش در بازار خارجی انتخاب می‌شوند.

بسته بندی میگو به دو صورت انجام می شود؛ بسته بندی ها برای میگوهای پاک شده و برای میگوهای کامل، در کارخانه بسته بندی و پردازش میگوها انجام می گیرد.

بسته بندی های مناسب برای صادرات میگو باید از نظر وزن، استاندارد باشد؛ به خوبی روی یکدیگر چیده شوند و دارای برچسب بهداشت و اطلاعات تغذیه ای باشد. حمل و نقل میگو صادراتی تا کشور مقصد بسیار اهمیت دارد. میگوها باید در دمای ۴۰- درجه سانتیگراد نگهداری شوند.

هنگام بسته بندی میگوها، ابعاد و اندازه های میگو در داخل هر بسته اهمیت دارد. در کارخانه هنگام بسته بندی، تعداد استاندارد میگو در هر بسته با ابعاد و اندازه یکسان رعایت می شود. استانداردهای سلامت، استاندارد غذا و دارو و همچنین مجوز بهداشت از سازمان دامپزشکی برای صادرات انواع میگو دریایی و میگو پرورشی الزامی است.

کشورهای خارجی به بسته بندی انواع میگو بسیار اهمیت می‌دهند. طراحی بسته های زیبا و خلاقانه برای میگوها عاملی است که می‌تواند شرکت صادرات میگو را در این حوزه موفق تر کنند.

6 نکته مهم که در صادرات میگو اهمیت دارد

 

  • کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشور روسیه، دو مقصد اصلی برای صادرات میگو از ایران هستند. بیشتر از ۲۰ هزار تن میگو از ایران به روسیه فرستاده می شود. میزان درآمد از این راه برای ایران بسیار قابل توجه بوده است. بنابراین سرمایه‌گذاری ویژه‌ای برای میگو پرورشی در استان‌های جنوبی انجام می گیرد.
  • همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم بسته بندی برای میگو بسیار مهم است.
  • میگو در کنار صادرات ماهی و سایر آبزیان می‌تواند به یک ایده درآمدزا برای کشور تبدیل شود. اگر حوضچه‌های پرورش میگو به ویژه در استان‌های جنوبی توسعه پیدا کنند، میگوهای پرورشی، قابلیت ارسال به کشورهای هدف را دارد.
  • تغییرات قیمت ارز، قوانین صادراتی و وارداتی در ایران یا سایر کشورها به شدت بر صادرات این گونه آبزی بسیار تاثیرگذار است.
  • منابع خبری این گونه منتشر کرده‌اند که حجم زیادی از میگوی پرورشی صرفاً جهت ارسال به دیگر کشور ها در نظر گرفته می شود و میگوهایی که به طور مستقیم از دریا صید می گردند در بازارهای داخلی ارائه می شوند.
  • یکی از مهم ترین چالش ها در صادرات میگو شیوه نوین بازاریابی بین‌المللی است. برای اینکه ایران، بازارهای بیشتری را به دست بگیرد باید حجم تولید را افزایش دهد و بازاریابی مناسبی را در کشورهای اروپایی انجام دهد. توجه به سبد غذایی مردم در کشور دیگر می تواند شرکت صادرات میگو را به سمت یک بازار مشخص هدایت کند.

 

میگو یکی از پرخاصیت ترین آبزیان می باشد. استفاده از میگو در بسیاری از کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا