صادرات و واردات
موضوعات داغ

موافقت کمیسیون تلفیق با واردات ۵۰ هزار خودرو و 10هزار دستگاه ماشین آلات سنگین

اخبار داخلی و خارجی

11 / 100

موافقت کمیسیون تلفیق با واردات ۵۰ هزار خودرو و 10هزار دستگاه ماشین آلات سنگین

 

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: اعضای کمیسیون تلفیق با واردات ۵۰ هزار خودروی سواری و ۱۰هزار ماشین آلات سنگین معدنی و راهسازی در سال آینده موافقت کردند.

موافقت کمیسیون تلفیق با واردات ۵۰ هزار خودرو و 10هزار دستگاه ماشین آلات سنگین 6 | آفکو

به گزارش «انرژی امروز» از خانه ملت، رحیم زارع گفت: بر اساس مصوبات امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده با واردات 50 هزار خودروی سواری و 10 هزار ماشین‌آلات سنگین معادن و راه‌سازی با تعرفه‌ای که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، موافقت کرد و درآمد حاصل از این موضوع جهت تأمین مالی شبکه راه آهن و ایجاد خطوط ریلی مورد نیاز اعم از قطارهای عادی، سریع‌السیر، شهری و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در خطوط ریلی و بخش راهسازی با اولویت مناطق محروم و روستایی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز هزینه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 افزود: مجلس با تخصیص هزار میلیارد تومان برای تجهیز جمعیت هلال احمر با انتشار اوراق در سقف 88 هزار میلیارد تومان موافقت کرد.

زارع تصریح کرد: بودجه شهرداری‌ شهرهای بیش از 500 هزار نفر موظف هستند بابت صدور هر فقره پروانه ساختمانی اعم از مسکونی، صنعتی و تجاری، دو درصد عوارض از متقاضیان پروانه وصول کنند و به حساب درآمد عمومی در اختیار نیروی انتظامی قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: تمامی رده‌های بسیج، پایگاه‌های مقاومت، سالن‌های ورزشی و امدادی، پاسگاه‌ها، کلانتری‌ها و موز‌ه‌های دفاع مقدس از پرداخت انشعاب آب، فاضلاب، برق، گاز معاف شدند.

وی تصریح کرد: تمامی واحدهای آموزشی، مدارس دولتی، وزارت آموزش و پرورش پرداخت هزینه‌های آب و فاضلاب، برق و گاز در سطح الگوی مصرف معاف شدند.

زارع با تأکید بر اینکه موارد مطرح شده ، مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 هستند، عنوان کرد: نرخ 4درصد حقوق گمرکی برای واردات کالاهای اساسی مانند دارو، تجهیزات، ملزومات پزشکی و نهاده‌های دامی و کشاورزی که در بودجه 1401، 4 درصد بود به یک درصد تقلیل یافت زیرا مأخذ نرخ ورودی ارز 23 هزار تومانی تعیین شده است.

موافقت کمیسیون تلفیق با واردات ۵۰ هزار خودرو و 10هزار دستگاه ماشین آلات سنگین 7 | آفکو

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 گفت: شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌ها و آب و برق خوزستان مکلف شدند از محل منابع داخلی خود و بخشی از اعتبارات تعادل‌بخشی و تغذیه مصنوعی در قالب وجوه اداره شده نسبت به تأمین هزینه‌های خرید و نصب کنتورهای حجمی و هوشمندسازی چاه‌های آب کشاورزی اقدام کنند، اصل و مبلغ تسهیلات پرداختی بدون دریافت سود  بوده و باید به صورت اقساط باشد.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس گفت: در سال 1401 مجموعه ارزش انواع خودرو سواری و وانت دو کابین که دارای شماره انتظامی شخصی  در اختیار مالکین، افراد خانوارها و فرزندان کمتر از 18 سال تحت تکفل آنها هستند باید مالیات پرداخت کنند.

زارع، افزود: خودروهای سواری و وانت دو کابین تا سقف یک میلیارد تومان معاف از پرداخت مالیات هستند  اما تا مبلغ یک میلیارد و 500 میلیارد تومان نسبت به مازاد یک میلیارد تومان، یک درصد؛ تا مبلغ 3میلیارد تومان نسبت به مازاد یک میلیارد و 500 میلیون تومان، 2 درصد؛ تا مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون تومان نسبت به مازاد 3 میلیارد تومان، 3 درصد و نسبت به مازاد 4 میلیارد و 500 میلیون تومان، 4 درصد مالیات پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: در رابطه با واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت نرخ مالیات اینگونه تعیین شد که تا سقف 10 میلیارد تومان معاف از مالیات هستند اما نسبت به مازاد 10 میلیارد تومان تا 15 میلیارد، یک در هزار، نسبت به مازاد 15 تا 25 میلیارد تومان، 2 در هزار، نسبت به مازاد 25 تا 40 میلیارد تومان ، 3 در هزار، نسبت به مازاد 40 تا 60 هزار میلیارد تومان، 4 در هزار، نسبت به مازاد 60 میلیارد تومان ، 5 در هزار مالیات پرداخت می‌کنند.

زارع افزود: بدهی‌های بانکی و مالیاتی مربوط به طرح‌های برق‌آبی و مطالبات پیمانکاران و مشاورین این طرح‌ها از محل مطالبات وزارت نیرو و شرکت توانیر از دولت بابت مابه‌التفاوت قیمت‌های تکلیفی و تمام شده برق به صورت جمعی – خرجی تا سقف 10 میلیارد تومان قابل تسویه و تهاتر است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 خاطر نشان کرد: باید توجه شود موارد مطرح شده باید در صحن علنی توسط نمایندگان تصویب شود و شورای نگهبان نیز باید آنها را تأیید کند.

 

منبع : انرژی امروز
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا