حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

نحوه ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور (کارگو حیوانات)

حمل و نقل بین المللی

7 / 100

نحوه ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور (کارگو حیوانات)

 

 

کارگو حیوانات یکی از مهم ترین و تخصصی ترین مسائل در حوزه حمل و نقل محسوب می شود که انجام صحیح آن نیازمند دانش زیادی می باشد تا به حیوانات زنده آسیب های جسمی و یا روحی در حین حمل و نقل وارد نشود.

نحوه ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور (کارگو حیوانات) 6 | آفکو
ممکن است برای هر کسی که بخواهد حیوان خانگی خود یا هر حیوان زنده (مانند اسب یا حیوان سیرک) را به خارج از کشور به شهر یا کشور دیگری منتقل کند، اتفاق بیفتد. این حرکت مستلزم رعایت اصول ویژه و خاصی است تا حیوان زنده شما با ایمنی کامل و در سلامت جسمی و روحی مراحل حمل و نقل را طی کرده و به مقصد برسد.
1. روش همراه

هر مسافر می تواند با پرداخت هزینه اضافی دو سگ یا گربه یا 10 پرنده تزئینی (مانند طوطی، فنچ و …) را با خود همراه کند. لازم به ذکر است که در این روش تنها حیوانات خانگی مانند حیوانات ذکر شده قابل حمل می باشند. نکته دیگر اینکه در این روش باید حیوانات خانگی خود را به همراه غذای مورد نیاز در جعبه حمل و نقل استاندارد قرار داده و به مسئولین قسمت بار شرکت هواپیمایی تحویل دهید تا در قسمت باربری ایرلاین قرار گیرند. هواپیما همراه با بقیه چمدان و چمدان شما. فرودگاه مقصد به شما تحویل داده می شود.

۲. روش غیر همراه

این روش را می توان از نظر هزینه و ایمنی محموله حیوانات روش بهتری دانست. در این روش طی هماهنگی پس از تایید مدارک و الزامات، چند روز قبل از پرواز باید حیوان زنده خود را به دفتر شرکت تی اکسپرس تحویل دهید تا به مقصد مورد نظر شما ارسال شود و پس از انتقال، تحویل در فرودگاه مقصد. این روش برای حمل حیوان خانگی است.

لازم به ذکر است که این روش نسبت به روش اول (همراه) بسیار راحت تر و مطمئن تر است و همچنین هزینه ارسال حیوان زنده خود را به صورت باربری پرداخت می کنید که بسیار کمتر از اضافه بار است. البته نحوه محاسبه با ضرایب مشخص در استانداردهای هوانوردی محاسبه شده و هزینه و مدارک حمل تحویل داده می شود.
همچنین در هر دو حالت حمل و نقل، حیوان زنده شما در قسمت بار هواپیما قرار می گیرد که دما و رطوبت آن قابل تنظیم است و حیوان خانگی شما می تواند راحت راه برود.
نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که روش دوم هم برای محموله های حیوانات خانگی و هم برای حیوانات خاص استفاده می شود. برای حمل و نقل حیوانات خاص، کلیه ملاحظات و الزامات و فرآیند تحویل با توجه به ویژگی مشتری با مشتری هماهنگ می شود.

 

شرایط حمل و نقل حیوانات

برای ارسال حیوانات ضوابط و مقرراتی وجود دارد که با رعایت آنها و تهیه مدارک مورد نیاز برای بار حیوانات می توانید مراحل حمل را طی کنید.
برخی از این نکات عبارتند از:

1. برای حمل و نقل یک حیوان زنده فرم شرکت T Express را تکمیل کنید
2. مجوز ورود به کشور مقصد
3. دریافت گواهی بهداشت دام از سازمان رسمی دامپزشکی کشور مبدا و ارائه آن در صورتی که از تاریخ صدور این گواهی بیش از 7 روز نگذشته باشد. (نام صاحب حیوان نیز در این گواهی درج شده است)

نحوه ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور (کارگو حیوانات) 7 | آفکو

4. ارائه اصل و کپی شناسنامه و پاسپورت حیوان با مشخصات کامل و مدارک معتبر واکسیناسیون به خصوص واکسن هاری. (نام صاحب حیوان نیز باید در این سند ثبت شود)
5. همراه با گواهی قرنطینه صادر شده توسط دامپزشک فرودگاه مبدا

در مورد قرنطینه، بسته به حیوان و قوانین کشور مقصد ممکن است زمان ها و شرایط متفاوتی لازم باشد. یادآوری این نکته بسیار مهم است که تمامی هماهنگی هایی که برای ورود حیوان باید با کشور مقصد انجام شود باید انجام شود تا بعد از سفر مشکلی پیش نیاید.

در انتها لازم است یادآور شویم که ارسال و حمل حیوانات زنده با هواپیما عملی است که نیازمند داشتن دانش و تجربه ی کافی در این امر است و بهتر است که این کار را به متخصصان این حوزه بسپارید تا خطری حیوان شما را تهدید نکند.

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا