اخبار
موضوعات داغ

نخستین قرارداد ریل صادراتی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان

اخبار داخلی

نخستین قرارداد ریل صادراتی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان

 

ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین و تنها تولید کننده ریل در ایران و ‌غرب آسیا و هفدهمین تولیدکننده ریل در جهان، قراردادی را برای تامین و صادرات ریل به کشور دوست و ‌همسایه افغانستان منعقد نمود.

منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، گفت : قرارداد صادرات ریل ذوب آهن اصفهان ، جهت تکمیل محوری است که اتصال افغانستان از طریق  ایران به دریای عمان و خلیج فارس و از سمت غرب به اروپا را نهایی می کند و شاهد افزایش حجم مبادلات تجاری و ترانزیت به افغانستان  و همچنین افزایش مراودات تجاری طرفین خواهیم بود.

نخستین قرارداد ریل صادراتی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان 8 | آفکو

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه ، ریل تولیدی این شرکت مطابق آخرین استانداردهای جهانی است و کیفیت آن توسط شرکت های معتبر تایید شده است ، اظهار داشت : مذاکراتی برای تامین ریل مورد نیاز سایر کشورهای منطقه در حال انجام می باشد و چشم انداز خوبی برای صادرات این محصول استراتژیک وجود دارد .

یزدی زاده  افزود : هم اکنون برای تامین نیاز کشور ماهانه ده هزار تن ریل در این مجتمع عظیم صنعتی تولید می شود که به نسبت تقاضای بازار قابل افزایش می باشد.

ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان هم اکنون در محورهای مختلف از جمله چابهار-زاهدان، یزد-اقلید، همدان-سنندج، میانه – اردبیل، بستان آباد –تبریز و رشت- کاسپین در حال نصب می باشد .

نخستین قرارداد ریل صادراتی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان 9 | آفکو

ذوب آهن اصفهان تولیدکننده انواع ریلهای خطوط پرسرعت راه آهن و مترو مطابق با آخرین استاندارهای اروپایی بوده و در تلاش است که تولید همه انواع ریل های مترو کشور که با هم متفاوت می باشند را نیز تکمیل و تحویل خریداران نماید. ضمن اینکه اخیراً ریل زبانه سوزن نیز که به صورت عمده جهت تغییر مسیر قطار استفاده می شود و تا کنون تامین آن متکی کامل به واردات بود و به لحاظ ایمنی اهمیت ویژه ای دارد نیز توسط ذوب آهن اصفهان تولید شد.

منبع: خبرگزاری فارس

نخستین قرارداد ریل صادراتی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان 10 | آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا