حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

نقش بیمه در لجستیک

تجارت بین الملل

5 / 100

نقش بیمه در لجستیک

 

همانطور که گفته شد، لجستیک بخشی از فرآیند مدیریت زنجیره تامین است. به گونه ای که از ابتدا تا زمان مصرف به منظور برآورد نیازهای بالقوه مشتری یا مصرف کننده برنامه ریزی، اجرا و کنترل شود. ادغام بخش‌هایی از فعالیت‌های اقتصادی و چرخه‌های تجاری و همکاری بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی، لزوم حضور مدیریت ریسک و به تبع آن موضوع بیمه، برای شناسایی ریسک‌های احتمالی برای بنگاه‌ها اعم از تولید، واردات و خدمات، بیش از پیش مشهود است. با توجه به ماهیت ریسک این نوع فعالیت که اقتصادی است، بیمه در حوزه حمایتی، تضمینی و حمایتی مالی نیز عمل خواهد کرد. به همین دلیل بررسی ریسک های امور جاری در این نوع فعالیت ها وظیفه سنگین و مهم شرکت های بیمه طرف قرارداد شرکت لجستیک است.

چنین خطراتی دوگانه هستند. زیرا اگر تمام ریسک متوجه شرکت های بیمه باشد، طبیعتا مشکل بزرگی در روند کار ایجاد می کند. به همین دلیل باید بررسی های جامع و کاملی توسط واحد مدیریت ریسک انجام شود تا با ارائه دستورالعمل هایی که با بررسی و تجزیه و تحلیل ریسک ها و مخاطرات انجام می شود، شرایط فرآیند لجستیکی محموله مورد نظر تدوین و تنظیم شود.

نقش بیمه در لجستیک 6 | آفکو

یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد ایجاد نگرش در مدیران بنگاه ها نسبت به الزام به استفاده از بیمه و سطوح مختلف مدیریت ریسک است. از آنجایی که لجستیک یک موضوع بسیار گسترده و پویا است، نیاز به مطالعات مستمر و مدون دارد. با گذشت زمان و تغییرات، قطعا شرایط تغییر خواهد کرد و طبیعتاً بدون در نظر گرفتن شرایط و مخاطرات مختلف، مدیریت صحیح خدمات لجستیکی مانند خدمات حمل و نقل امکان پذیر به نظر نمی رسد.

 

زیرساخت های لجستیکی مانند: راه ها و بزرگراه ها، خطوط حمل و نقل ریلی، امور هوانوردی، امور فرودگاه ها، صنایع حمل و نقل دریایی و امور بندری و همچنین خدمات لجستیکی مانند: توزیع و توزیع بین شهری، توزیع و توزیع بین شهری و در نهایت، توزیع و توزیع بین المللی. ، مسائل و فرآیندهای گمرکی، ردیابی و ردیابی محموله ها و محموله ها، زمینه های اصلی لجستیک تجاری را تشکیل می دهند.

زیرساخت‌های لجستیکی راه‌ها و جاده‌ها
خطوط حمل و نقل ریلی
امور حمل و نقل هوایی
امور فرودگاه‌ها
صنعت حمل و نقل دریایی
امور بندرها

 

خدمات لجستیکی توزیع و پخش درون‌شهری
توزیع و پخش بین شهری
توزیع و پخش بین‌المللی
مسائل و فرایندهای امور گمرکی
پیگیری و ردیابی بار و محموله‌های ارسالی

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

نقش بیمه در لجستیک 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا