حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

نگهداری لاستیک ماشین های سنگین باری

حمل و نقل کالا

نگه داری از لاستیک ماشین سنگین

 

نکاتی درباره چگونگی نگهداری لاستیک ماشین های سنگین باری

تایرهای کامیون ها و ماشین آلات سنگین به دلیل کاربری و تحمل وزن باری بالا نیازمند بررسی و رسیدگی نکات مهمی بوده که این نکات متفاوت از لاستیک و تایرهای ماشین های سواری می باشد.

نگهداری لاستیک ماشین های سنگین باری 6 | آفکو

در مرحله اول باید به این نکته توجه داشت باشید که نصب تایر کامیون به روی رینگ توسط افراد ماهر و فنی انجام گیرد.

برای جلوگیری از بروز هر نوع خطر، هرگز دو تایری که دارای ساختار سیمی و نخی و سایز متفاوت می باشند را همزمان با یکدیگر استفاده نکنید.

حفظ جان سرنشینان در هر نوع خودرو مهم بوده به همبن منظور پس از سایش کامل آج تایر و اولین تماس نقطه سایش با سطح جاده می‌بایستی برای تعویض تایر اقدام نمود.

به منظور جلوگیری از صدمات احتمالی باید سایز تایر و رینگ کاملا متناسب و از رینگ های غیر استاندارد و نا معتبر استفاده نشود و قبل از نصب تایر بر روی رینگ روی لبه رینگ و طوقه تمیز گردد.

خودروهای دو اکسلی که دو تایر دو قلو در کنار هم استفاده می شوند به دلیل فشار و گرمای بیش از حد ایجاد شده باعث جدا شدن اتصال های ساختار تایر و صدمه دیدن تایر کامیون می شود به همین منظور باید تعویض هر دو تایر دریک زمان انجام شود.

زمانی که باد تایر ها از میزان حد استاندارد بیشتر باشد منجر به افزایش بیش ازحد قسمت میانی آج تایر شده که این امر باعث می شود طول عمر و عملکرد مناسب خودرو در شرایط مختلف جاده ای مورد آسیب قرار گیرد.

نگهداری لاستیک ماشین های سنگین باری 7 | آفکو

زمانی که باد تایر از حد استاندارد کمتر باشد باعث سایش تایر و از بین رفتن ماهیت ظاهری تایر شده و به دلیل گرما و فشار بیش از حد ایجاد شده باعث صدمه دیدن تایر و جدا شدن اتصال های ساختار تایر می گردد.

منبع: حمل و نقل بین المللی دنیا رهنورد

تایرهای کامیون ها و ماشین آلات سنگین به دلیل کاربری و تحمل وزن باری بالا نیازمند بررسی و رسیدگی نکات مهمی بوده که این نکات متفاوت از لاستیک و تایرهای ماشین های سواری می باشد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا