انواع سیستم های حمل و نقل
موضوعات داغ

هزینه پست بین الملل چقدر است؟

صادرات و واردات

8 / 100

هزینه پست بین الملل چقدر است؟

 

معمولا، هزینه ارسال مرسولات بستگی به وزن و نوع محصول دارد؛ به گونه ای که هرچقدر وزن مرسولات بیشتر باشد به طبع هزینه ارسال آن نیز بیشتر می شود. همچنین، نوع مرسولات نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و محصولات گران قیمت مانند طلا هزینه بیشتری را شامل می شوند.

البته نحوه محاسبه قیمت ارسال مرسوله به عوامل متعدد دیگری هم بستگی دارد؛ برای مثال اگر از کشور مبدا به کشور مقصد پروازی وجود نداشته باشد قیمت پست به این کشور قطعا بیشتر می شود؛ یا مثلا اگر کالای شما نیاز به حمل و نقل در شرایط خاص و ویژه ای را داشته باشد (مثلا کالا هایی که نیاز به فریز شدن دارند) طبعا هزینه ارسال هم بیشتر خواهد شد.

هزینه پست بین الملل چقدر است؟ 6 | آفکو

نکته دیگری که در هزینه های پستی تأثیر دارد، بعد مسافت است. به طبع هرچه فاصله مبدا تا مقصد بیشتر باشد، هزینه ارسال نیز بیشتر می شود. از این رو، قبل از ارسال مرسولات خود این فاکتور ها را در نظر بگیرید.

 

هزینه پست بین المللی DHL

شرکت پست دی اچ ال یکی از قدیمی ترین و معتبرترین شرکت های پست بین المللی است که در سال 1969 تاسیس شد. پست دی اچ ال با بهترین سیستم های حمل و نقل مانند قطار، حمل و نقل دریایی، هواپیما و …. خدمات پستی را به وسیع ترین شکل ممکن و با بهترین کیفیت ارائه می دهد و بیش از 180 کشور را تحت پوشش قرار می دهد. این شرکت در سال 1354 در ایران تأسیس شد و خدمات پستی را با قیمتی بالاتر از سایر شرکت ها ارائه می کرد. دلیل این تفاوت قیمت سرعت عمل بیشتر و کیفیت حمل بهتر بود. در حال حاضر به دلیل تحریم ها علیه ایران، پست DHL امکان فعالیت در این کشور را ندارد.

 

هزینه پست بین المللی EMS

EMS یک سرویس پست بین المللی سریع برای اسناد و کالاها است. اتحادیه جهانی پست تعاونی EMS را برای توسعه تحویل سریع در سراسر جهان تأسیس کرد. تعاونی EMS همکاری بین سازمان های پستی عضو را ارتقا می دهد. این تعاونی به آنها امکان ارائه خدمات تحویل جهانی EMS با کیفیت بالا را می دهد. در حال حاضر در ایران پیشتاز EMS یکی از سریع ترین خدمات پستی است که کلیه عملیات پستی مربوطه را با بالاترین سرعت انجام می دهد.

هزینه پست بین المللی زمینی

محموله ها به صورت زمینی از طریق کامیون های Tzanzit و مسیرهای زمینی به کشورهای دیگر منتقل می شوند. البته لازم به ذکر است که ارسال تمامی کالاها از این طریق امکان پذیر نیست و شرکت های پست مسئولیت تایید تحویل کالای مورد نظر از این طریق را بر عهده دارند؛ لازم به ذکر است که استفاده از پست بین المللی در مقایسه با سایر روش های حمل و نقل مقرون به صرفه و زمان بر است.

هزینه پست بین الملل چقدر است؟ 7 | آفکو

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا