اخبار
موضوعات داغ

هند مهم‌ترین مقصد صادرات نفت خام آمریکا

اخبار داخلی و خارجی

هند مهم‌ترین مقصد صادرات نفت خام آمریکا

 

دهلی‌نو در ماه ژوئن روزانه حدود ۵۲۱ هزار بشکه نفت خام از آمریکا وارد کرد که ۱۶۰ هزار بشکه بیشتر از ماه پیش بود و دلیل آن هم تداوم بهبود تقاضای ناشی از شیوع ویرانگر ویروس کروناست.

به گزارش آرگوس مدیا، اداره سرشماری آمریکا از افزایش ۲۸ درصدی صادرات نفت‌خام این کشور در ماه ژوئن خبر داد.

هند مهم‌ترین مقصد صادرات نفت خام آمریکا 6 | آفکو

اداره سرشماری آمریکا در تازه‌ترین گزارش داده‌های تجاری اعلام کرد: در پی افزایش قابل‌توجه صادرات این کشور به هند و کره‌جنوبی، صادرات نفت‌خام آمریکا در ماه ژوئن ۲۸ درصد افزایش یافت.

بر اساس این داده‌ها، مجموع صادرات نفت‌خام داخلی آمریکا در ماه ژوئن به‌طور میانگین ۳ میلیون و ۴۹۰ هزار بشکه در روز بود که نسبت به صادرات روزانه ۲ میلیون و ۷۱۰ هزار بشکه‌ای این کشور در ماه مه افزایش داشته است.

صادرات روزانه نفت‌خام آمریکا در ماه ژوئن از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه صادرات این کشور در مدت مشابه پارسال فراتر رفته است.

هند مهم‌ترین مقصد صادرات نفت خام آمریکا در ماه ژوئن ۲۰۲۱ به‌شمار می‌رود. دهلی‌نو در ماه ژوئن روزانه حدود ۵۲۱ هزار بشکه نفت خام از آمریکا وارد کرد که ۱۶۰ هزار بشکه بیشتر از ماه پیش بود و دلیل آن هم تداوم بهبود تقاضای ناشی از شیوع ویرانگر ویروس کروناست.

پالایشگاه‌های دولتی هند در ماه دسامبر با تنوع‌بخشی در سبد واردات نفت خام، انواع متفاوت‌تری از نفت‌خام ایالات متحده را وارد کردند.

پالایشگاه شرکت ایندین اویل (IOC) هم‌اکنون نفت سبک وست تگزاس را به‌عنوان نوع نفت خام واجد شرایط به مناقصه‌های واردات هفتگی خود اضافه کرده است.

هند مهم‌ترین مقصد صادرات نفت خام آمریکا 7 | آفکو

شرکت پالایشگر هندوستان پترولیوم نیز اوایل امسال مناقصه منحصربه‌فردی را برای خرید نفت‌خام نوع «مارس» به‌منظور تأمین خوراک پالایشگاه «ویزاگ» برگزار کرد.

بنابر این گزارش، صادرات نفت‌خام آمریکا به کره‌جنوبی در ماه ژوئن به‌طور میانگین به حدود ۴۶۲ هزار بشکه در روز رسید که حدود ۵۰ درصد نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.

در همین حال، صادرات نفت‌خام آمریکا به مقصد چین نسبت به پارسال کاهش یافت و در ماه ژوئن به‌طور میانگین رقم ۲۴۴ هزار بشکه در روز را ثبت کرد، این در حالی است که این کشور در ماه مه ۳۵۰ هزار بشکه در روز نفت‌خام به چین صادر کرده بود.

 

منبع: انرژی امروز

هند مهم‌ترین مقصد صادرات نفت خام آمریکا در ماه ژوئن ۲۰۲۱ به‌شمار می‌رود.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا