اخبار
موضوعات داغ

هواپیمای مافوق صوت چین با سرعت ۷۰۰۰ مایل در ساعت رونمایی شد

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

هواپیمای مافوق صوت چین با سرعت ۷۰۰۰ مایل در ساعت رونمایی شد

 

یک شرکت چینی از طرح یک هواپیمای مافوق صوت با قابلیت پرواز بین پکن و نیویورک در یک ساعت رونمایی کرد.

یک شرکت چینی از طرح یک هواپیمای مافوق صوت با قابلیت پرواز بین پکن و نیویورک در یک ساعت رونمایی کرد.

هواپیمای مافوق صوت چین با سرعت ۷۰۰۰ مایل در ساعت رونمایی شد 6 | آفکو

به گزارش تین نیوز به نقل از انتخاب، این هواپیمای موشک با بال برای پرواز با سرعت حیرت‌ انگیز ۷۰۰۰ مایل در ساعت طراحی شده است و طبق گزارش‌ ها، آزمایش‌ های آن در سال آینده آغاز می‌شود.

دانشمندان امیدوارند این هواپیما برای سفر تا سال ۲۰۲۴ به هوا آماده شود.

سپیس دات کام گزارش می‌ دهد که این هواپیمای آینده نگر، توسط Space Transportation ساخته می‌ شود که امیدوار است تا پایان دهه یک پرواز کامل نقطه به نقطه انجام  دهد. ویدئویی که این شرکت منتشر کرده است، نشان می‌ دهد که هواپیما پس از برخاستن، قبل از ادامه مسیر، از بال آن جدا می‌شود. در همین حال، بال و بوستر‌ها دوباره روی سکوی پرتاب فرود می‌ آیند

وقتی هواپیما می‌ رسد، با استفاده از سه پایه که از عقب باز می‌ شوند، فرود می‌آید، این شرکت به خود می‌ بالد که می‌تواند تنها در یک ساعت نیویورک را به پایتخت چین متصل کند.

این شرکت به رسانه‌ های چینی گفت: «ما در حال توسعه یک موشک بالدار برای حمل‌ و نقل نقطه به نقطه با سرعت بالا هستیم که هزینه آن کمتر از موشک‌هایی است که ماهواره حمل می‌کنند و سریع‌تر از هواپیما‌های سنتی است».

هواپیما‌های مافوق صوت مهمترین برنامه‌ های فناوری پیشرفته چین هستند و این کشور همچنان به سرمایه‌ گذاری مبالغ و منابع زیادی در این بخش ادامه می‌ دهد. در پایان سال گذشته، طرح‌ های هواپیمایی که بتواند ده نفر را در یک ساعت به هر نقطه از زمین منتقل کند، رونمایی شد. نمونه اولیه دارای یک جفت بال دلتا شبیه به بال‌های فرانسوی و انگلیسی Concorde است که نوک آن به سمت بالا است.

چین، همچنین در  حال توسعه یک موتور موشک اتمی با سرعت ۶۰۰۰ مایل در ساعت  است که بنا بر گزارش‌ ها بر اساس طرحی است که ناسا به دلیل هزینه زیاد آن را رها کرده است.

هواپیمای مافوق صوت چین با سرعت ۷۰۰۰ مایل در ساعت رونمایی شد 7 | آفکو

گزارش‌ ها حاکی از آن است که مقامات اطلاعاتی و نظامی ایالات متحده در تابستان گذشته پس از پرتاب موشکی از سوی چین به فضا که حامل یک وسیله نقلیه مافوق صوت بود که قبل از سرعت گرفتن به سمت هدف خود دور کره زمین می‌ چرخید، مبهوت ماندند.

این موشک با قابلیت حمل سلاح هسته‌ ای در زمانی که در ماه اوت به طور مخفیانه پرتاب شد، هدف خود را حدود ۲۲ مایل از دست داد. شرکت Space Transportation در آگوست گذشته اعلام کرد که  ۴۶ میلیون دلار  برای برنامه‌ های هواپیمای فضایی مافوق صوت خود جمع آوری کرده است. این شرکت اخیرا آزمایش‌های زیادی را برای خودرو‌های Tianxing ۱ و Tianxing ۲ انجام است.

دهمین آزمایش پرواز در ۲۳ ژانویه انجام شد و پس از آن  آزمایش دیگری  با همکاری آزمایشگاه احتراق در دانشگاه Tsinghua پکن انجام شد.

 

منبع: تین نیوز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا