حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

هکرهای اینترنتی یا دزدان دریایی

حمل و نقل کالا

هکرهای اینترنتی یا دزدان دریایی

 

 

متوسل شدن دزدان دریایی به هک کردن اینترنتی اطلاعات آن لاین کارگوهای با ارزش کشتی ها در دریا، معزل دزدی دریایی را بسیار پیچیده تر ساخته است.

هکرهای اینترنتی یا دزدان دریایی 6 | آفکو

واحد امنیت سایبری شرکت ارتباطات آمریکا در گزارشی به این مطلب اشاره کرد: کشتیرانی ها شاهد سرقت کشتی هایشان توسط دزدان دریایی چند ماه قبل از اینکه کسی از محتوای کارگوهای داخل کشتی ها باخبر باشد، هستند و عجیب تر اینکه کشتی هایی با کارگوهای با ارزش تر را مورد هدف قرار می گیرند.

نحوه سرقت دزدان دریایی

 

نحوه سرقت آنها به این گونه است که سارقان به جای زندانی کردن اعضای خدمه برای چند روز و تلاش برای یافتن کارگو باارزش، زمانی که وارد کشتی می شوند به سرعت اعضای خدمه را به قسمتی انتقال داده، محتوای کانتینترهای مورد نظر را خالی کرده و کشتی را ترک می کنند.

در بررسی های به عمل آمده پس از سرقت، این موضوع کاملا روشن است که سارقان اطلاعات کافی و دقیقی را از محتوی کانتینرها دارند که به سرعت و بدون اتلاف وقت عملیات سرقت را انجام داده اند.

شناسایی

 

متخصصان امنیت سایبری این مهم را کشف کرده اند که شرکت کشتیرانی که کشتی اش مورد سرقت قرار گرفته است یک سیستم مدیریت محتوا داخلی را برای مدیریت لیست اقلام به ویژه برای بارنامه های کارگوهای هر کشتی، به کار گرفته بود، نکته جالب این است که سارقان این فرصت را مغتنی شمرده و یک وب موذی ناشناس را بارگیری و از طریق سرور شرکت کشتیرانی به پسورود سایت دست یافته و موفق شدند از بارنامه و محتوی اطلاعاتی کارگوهای باارزش و همچنین از زمان دقیق حمل این محموله ها آگاه شوند.

هکرهای اینترنتی یا دزدان دریایی 7 | آفکو

در این راستا، متخصصان امنیت سایبری گوش به زنگ شدند و اطلاعات لازم برای بستن سرورهای هک شده را در اختیار شرکت کشتیرانی قرارداده و پسوردها را عوض کردند. امنیت سایبری در کشتی های بازرگانی و بنادر مهم در معرض خطر روز افزون توسط هکرها (دزدان دریایی) و دستیابی اطلاعاتی آنها است.

 

منبع: حمل و نقل بین المللی دنیا رهنورد

متوسل شدن دزدان دریایی به هک کردن اینترنتی اطلاعات آن لاین کارگوهای با ارزش کشتی ها در دریا، معزل دزدی دریایی را بسیار پیچیده تر ساخته است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا