صادرات و واردات
موضوعات داغ

واردات قطعات خودرو و موتورسیکلت از چین و دبی

واردات و صادرات

11 / 100

واردات قطعات خودرو و موتورسیکلت از چین و دبی

 

کمبود قطعات و قطعات یدکی خودرو به دلیل تحریم ها، بار سنگینی را بر واردکنندگان اصلی قطعات و لوازم یدکی خودرو وارد کرده است. به همین دلیل، واردکنندگان کوچک توانسته اند سهم عمده ای در تامین قطعات یدکی مورد نیاز هموطنان خود داشته باشند. کشورهای همسایه مانند امارات متحده عربی (دبی) و ترکیه نقش مهمی در این بازی داشته اند ، اما سهم چین مانند همیشه بیشتر از سایر کشورها است. هند به عنوان تامین کننده اصلی موتورسیکلت های ایرانی ، نقش عمده ای در واردات قطعات موتورسیکلت ایفا کرده است. قطعات خودرو نیز بخش مهمی از صنعت هند هستند.

عطش بازار 20 میلیونی بازار خودروی ایران توسط صنعت قطعه برطرف نمی شود و بازار قطعات خودرو نیز امروز خوشحال نیست. اگر دست واردکنندگان این صنعت باز نباشد ، وضعیت بدتر از این نیز خواهد شد. هرکسی که قطعات خودرو را وارد می کند می داند که بسیار پیچیده است و بدون منابع خرید مناسب و قابل اعتماد بسیار خطرناک است.

واردات قطعات خودرو و موتورسیکلت از چین و دبی 6 | آفکو

موارد ضروری در مورد واردات قطعات خودرو و موتورسیکلت

واردات قطعات یدکی و لوازم جانبی خودرو از ایران ، هند ، چین و ترکیه بیشتر از سایر کشورها متداول است. البته قوانین و مقررات واردات خودرو چیزی نیست که شما اصلاً بخواهید آن را دست کم بگیرید. تغییرات فصلی و شناور در قوانین می تواند روند واردات را به طور جدی به خطر اندازد.

در واقع واردات قطعات به دلیل منحصر به فرد بودن محصول ، قوانین شناور ، تعرفه های مختلف و همچنین مجوزهای لازم ، کاری دقیق و حساس است که توجه ، امکانات و تجربه بالایی را می طلبد. لازم به ذکر است که خرید از کشوری مانند امارات متحده عربی می تواند بسیار سریعتر و ایمن تر انجام شود. محصولات ممکن است در دبی بیشتر از چین هزینه داشته باشند ، اما قطعات اصلی و با کیفیت بالا از بهترین سازندگان قطعات جهان را باید در امارات پیدا کرد.

خرید و واردات قطعات یدکی از چین

بیشتر واردات قطعات بازار ما از چین انجام می شود ، اما می توان گفت همه این قطعات از طریق امارات به ایران می رسد. تقریباً همه قطعات یدکی از ماشین های قدیمی و تولید داخل تا جدیدترین محصولات داخلی و خارجی در چین تولید می شود. کافیست به بازار نگاه کنید تا ببینید برای هر قطعه علاوه بر قطعات داخلی ، نمونه چینی با قیمت کمتر در بازار وجود دارد.

بنابراین وارد کننده از این نظر راحت است که هر قطعه ، هر چقدر هم کمیاب باشد ، نمونه چینی دارد. مگر در موارد نادر برای خودروهای جدید درجه یک و قطعات گران قیمت که باید در دبی به دنبال آنها باشید. حالا باید قطعه را پیدا کنیم. اگر این قطعه ساخت چین است ، احتمالاً می توانید آن را در سایت هایی مانند Alibaba یا Mid China پیدا کنید.

قطعات یدکی کمیاب در امارات

همانطور که گفته شد ، بخش های زیادی از امارات عبور می کنند. چه قطعات چینی ساده یا لوازم جانبی و تجهیزات پیشرفته تری برای تنظیم ماشین. به خصوص اگر قطعات ماشین لوکس می خواهید ، بد نیست از دبی استعلام بگیرید.
در مورد امارات و بازار دبی ، شکی نیست که امکان خرید و سفارش هر نوع قطعه وجود دارد. چه برای خودروهای لوکس و گران قیمت باشد و چه برای خودروهای اروپایی و آسیایی.

لازم به ذکر است که دبی و به طور کلی امارات متحده عربی علی رغم زیرساخت های پیشرفته آفلاین ، در زمینه تجارت آنلاین عملکرد چندان خوبی ندارند. برای خرید از این بازار باید به احتمال زیاد نیاز به شناخت تامین کننده خود داشته باشید.

واردات قطعات خودرو و موتورسیکلت از چین و دبی 7 | آفکو

خرید و واردات قطعات از ترکیه

ترکیه به عنوان قطب منطقه ای شناخته می شود. تقریباً همه خودروسازان جهانی در این کشور دارای سایت تولید قطعات هستند ، به همین دلیل ترکیه توانسته نقش اصلی را در منطقه ایفا کند.

وقتی دولت ترکیه متوجه شد که نمی تواند در زمینه تولید خودروهای ملی به جایی برسد ، به خودروسازی و قطعه سازی خارجی روی آورد. دولت با ارائه تسهیلات و حمایت از بخش خصوصی ، توانست کشور را به قطب منطقه ای تولید خودرو تبدیل کند و خودروسازانی از ژاپن ، آلمان و ایالات متحده محصولات و قطعات مورد نیاز خود را در این منطقه تولید می کنند. از سوی دیگر ، بازار مصرف و زیرساخت های مناسب ، این کشور را به خاکی غنی برای یافتن و واردات قطعات خودرو تبدیل کرده است.

در حال حاضر اکثر قطعات مورد نیاز خودروهای خارجی در بازار در ترکیه موجود است. مسیر تجاری ترکیه به ایران نیز یک مسیر معمول و شلوغ است که مزیت بزرگی برای واردات از ترکیه محسوب می شود.
خرید عمده و خرده و واردات قطعات از ترکیه منوط به اطلاع تولید کننده و توزیع کننده معتبر است. اگرچه تولیدکنندگان شناخته شده ای در این کشور وجود دارند و با کمی آگاهی از بازار ، به راحتی می توان از خرید مطمئن بود ، اما خرید از این تامین کنندگان نیاز به آشنایی و تعداد خرید دارد. مذاکره و متقاعد ساختن سازندگان مهم کار آسانی نیست و نیاز به مهارت و آشنایی با زمینه دارد.

ارزان ترین روش واردات قطعات خودرو از ترکیه خرید از سایت های قطعات یدکی ترکیه است. چندین سایت در ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی وجود دارد که قطعات را به تعداد زیاد و به صورت جداگانه می فروشند. پس از خرید آنلاین ، دفاتر ما در استانبول می توانند این قطعات را به ایران حمل و ارسال کنند و سپس مراحل ترخیص در داخل کشور توسط کارشناسان مستقر در گمرک انجام می شود.

واردات قطعات خودرو از هند

هند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو ، موتورسیکلت و قطعات خودرو در جهان است. هزینه بسیار پایین تولید و زیرساخت های قوی در هند ، صادرات از این کشور را بسیار اقتصادی می کند. دستمزد کارگران در هند بسیار کمتر از چین است ، که این امر باعث شده صنایع این کشور به جای شرکت های چینی حرکت کنند. هند همچنین یکی از بزرگترین تولید کنندگان موتورسیکلت و قطعات آن در جهان و همچنین یکی از مهمترین صادرکنندگان این محصولات به بازار ایران است.

فاصله دریایی کوتاه هند تا ایران این کشور را از نظر خرید عمده و سایر هزینه های حمل و نقل برابر با چین کرده و برای واردکننده ایرانی سودمند است.

 

 

کمبود قطعات و قطعات یدکی خودرو به دلیل تحریم ها، بار سنگینی را بر واردکنندگان اصلی قطعات و لوازم یدکی خودرو وارد کرده است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا