صادرات و واردات
موضوعات داغ

واردات و صادرات ریمل

صادرات و واردات

واردات و صادرات ریمل

همانطور که می دانید خرید و فروش  لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله ریمل در کشور ما بسیار بالا می باشد که البته بخش عظیمی از آن نیز کالای وارداتی از کشور های ترکیه، آلمان، فرانسه و … می باشد. البته لازم به ذکر است که واردات این دسته از کالاها علاوه از سود آوری بالا سخت و زمانبر نیز می باشد که موفقیت در آن مستلزم به آشنایی کامل با بروزترین قوانین بازرگانی است در غیر این صورت با مشکل و تاخیر زمانی در ترخیص کالای خود مواجه خواهند شد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص فرآورده های آرایش چشم در ردیف 330420 می باشد.

در مورد ریمل ها آنچه غیر از ترکیب اصلی و رنگ و مواد اولیه تشکیل دهنده اهمیت دارد، ظرفی است که ریمل در آن قرار می گیرد و همین طور فرچه و براشی که برای کشیدن ریمل بر روی مژه ها از آن استفاده می شود. از این رو برای تولیدکنندگان ریمل در ایران واردات ظروف ریمل اهمیت زیادی دارد. ریمل ها در شکل ها و انواع گوناگونی به صورت مایع یا پودر یا به شکل کرم موجود می باشند و بر این اساس شرکت های تامین کننده به واردات ظروف ریمل مشغول می باشند. ریمل های مژه دارای ترکیب و مواد اولیه متفاوتی نسبت به ریمل های ابرو می باشند اما به طور کلی می توان گفت مانند سایر محصولات آرایشی موا اولیه اصلی تشکیل دهنده آن ها شامل رنگدانه ها، روغن ها، موم ها و نگهدارنده های مجاز می باشد. از آنجایی که رایج ترین نوع و شکل ریمل به صورت مایع در لوله و همراه با براش مخصوص می باشد، ظروفی وارداتی ریمل هم اغلب به این شکل می باشند. اغلب واردات ظروف ریمل شامل ظروف پلاستیکی می باشد اما در برخی موارد ممکن است واردات ظروف ریمل به صورت ظروف فلزی نیز باشد.

واردات و صادرات ریمل 4 | آفکو

تاریخچه

سوابق و نشانه های تاریخی استفاده از ریمل ها را نیز می توان در آثار مصر باستان شناسایی کرد. این آثار نمایانگر آن است که در حدود 4000 سال قبل از میلاد مصریان باستان از ماده ای به نام سرمه استفاده می کردند و به وسیله آن مژه ها و پلک ها و ابروهای خود را تیره و سیاه می کردند. مصریان بر این باور بودند که استفاده از این ماده سیاه می تواند ارواح شیطانی را از آن ها دور سازد. سرمه در آن زمان اغلب از زغال چوب یا دوده تشکیل می شده است و به آن آب و عسل اضافه می شده تا به عنوان نگهدارنده از ترکیب محافظت نماید. پس از مصر باستان استفاده از سرمه در میان امپراطوری های بابل و یونان و روم نیز ادامه یافت. اگرچه پس از سقوط امپراطوری روم استفاده از این ماده آرایشی منسوخ شد اما در خاورمیانه و به خصوص در بین مسلمانان سرمه محبوبیت زیادی دارد. در واردات ظروف ریمل همچنین برای استفاده از سرمه از ظروف مخصوصی استفاده می شود که به آنها سرمه دان گفته می شود. اگرچه سرمه دان ها هنوز هم تولید می شوند اما به عنوان ظروف سنتی و قدیمی و زیبا نیز شناخته می شوند. در دوران ویکتوریایی بار دیگر علاقه خانم ها به استفاده از ماده ای شدت گرفت که بتواند مژه های آن ها بلند و تیره کند. در آن زمان زنان ریمل را از مخلوطی از خاکستر و آب شاه توت تولید می کردند و به مزه های می کشیدند. آن ها برای نگهداری از این ماده ظروف به خصوصی داشتند. اما محصولی که امروزه به عنوان ریمل از آن استفاده می کنیم نوعی ماده شیمیایی است که برای اولین بار از ژله نفتی تازه و زغال سنگ تولید شد و اگرچه تولید آن آلودگی زیادی ایجاد می کرد و ترکیبات آن به مرور زمان تغییر کرد اما این ترکیب را می توان به عنوان پایه ریمل های مدرن دانست. پس از آن تولید و مصرف ریمل در سر تا سر جهان افزایش یافت و این ماده آرایشی به یکی از ملزومات آرایش روزانه در میان افراد مبدل گشت و کارخانه ها و برندهای گوناگونی اقدام به تولید ریمل کردند. در ایران نیز تولیدکنندگان داخلی به دنبال تولید ریمل هایی هستند که بتوانند نیازهای مصرف کنندگان را برطرف سازد اما از آنجا که واردات ظروف ریمل و برس آن نیز در کنار ترکیبات آن اهمیت زیادی دارد، و از آنجا که این ظروف در داخل ایران تولید نمی شود، واردات ظروف ریمل برای تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی ضروری می باشد.

 

همانطور که می دانید خرید و فروش  لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله ریمل در کشور ما بسیار بالا می باشد که البته بخش عظیمی از آن نیز کالای وارداتی از کشور های ترکیه، آلمان، فرانسه و … می باشد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

واردات و صادرات ریمل 5 | آفکو

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا