محصولات در حمل و نقل
موضوعات داغ

واردات پوشاک از ترکیه

محصولات صادراتی و وارداتی

واردات پوشاک از ترکیه

 

آیا میدانستید هر یک ساعت ۶ کانتینر واردات پوشاک از ترکیه داریم . پوشاک از روش های مختلفی وارد کشور میشوند مانند :

از طریق اتوبوس که از استانبول به تهران و تبریز می آیند.

واردات پوشاک از ترکیه 8 | آفکو

از طریق دفاتر باربری که در تبریز وجود دارند .

از طریق مسافران البته باید بارها طوری در چمدان ها چیده شود که کالای تجاری محسوب نشود .

شما برای ترخیص واردات پوشاک از ترکیه می توانید از روش های زیر استفاده کنید :

در منطقه آزاد ماکو پوشاک را ترخیص کنید

می توانید به صورت کیلویی در هر منطقه ای که هستید کالا را ترخیص کنید .

می توانید از گمرک بازرگان پوشاک را ترخیص کنید .

واردات پوشاک از ترکیه 9 | آفکو

می توانید مستقیم پوشاک را از ترکیه بخرید و از راهنمای ترخیص آن استفاده کنید این روش را می توانید از طریق سایت های معتبر ترکیه انجام دهید .

 

راه های واردات پوشاک از ترکیه

شما برای واردات پوشاک از ترکیه می توانید از سایت های معتبر پوشاک ترکیه استفاده کنید ، قبل از هرچیزی باید مطمئن شوید که سایت سفارش از ایران قبول می کند و پوشاک را به موقع به دست شما می رساند ، بعد از آن باید یک کارت بانکی بین المللی مانند دبیت کارت داشته باشید و مقداری با زبان ترکی و کار با سایت ها آشنا باشید . پست ایران مبلغی حدود ۲۰۰۰۰ تومان را برای حق پست و مالیات بر ارزش افزوده دریافت می کند .

هر سال پوشاک زیادی از ترکیه وارد ایران می شود به طوری که بیشترین واردات پوشاک از ترکیه می باشد . ترکیه یکی از شریک های تجاری قدیمی کشور ما به حساب می آید . یه علت این رابطه خوبی که بین ایران و ترکیه است کشور تاجران تمایل بیشتری دارند که از این کشور اجناس را وارد کنند. بهتر از قبل از هرچیزی اطلاعات در مورد کشور ترکیه و کالاهای آن بدانید.

ترکیه بین قاره آسیا و اروپا قرار دارد و با کشورهای ایران ، عراق ، گرجستان ، ارمنستان ،سوریه ،یونان و بلغارستان همسایه می باشد ، این کشور از غرب به دریای مدیترانه و از شمال به دریای سیاه متصل است .

یکی از صادرات این کشور مربوط به محصولات کشاورزی می باشد مانند زیتون ، بادام ، فندق ، سیب ، لیمو و گیلاس در بالاترین رتبه قرار دارد . اکثر ایرانیان علاوه وادرات پوشاک از ترکیه میوه ، سبزیجات ، جواهرات ، کاشی و سرامیک و فلزات را را گمرک بازرگان وارد ایران می کنند.

گمرک بازرگان مانند دروازه ای بین ایران و ترکیه می باشد ، این گمرک در نزدیکی منطقه آزاد ماکو قرار دارد .

واردات پوشاک از ترکیه 10 | آفکو

چرا ایرانیان تمایل به واردات پوشاک از ترکیه دارند ؟

عوامل مختلفی وجود دارد که تاجران علاقه زیادی دارند که کالا از ترکیه وارد کنند در ادامه به این عوامل می پردازیم :

اصلی ترین دلیل روابط قوی است که بین دو کشور وجود دارد .

به دلیل مسافت کمی که دارد در زمان و هزینه می شود صرفه جویی کرد .

به دلیل کیفیت خوبی که کالا ها دارند و دلیل آن همسایگی این کشور با کشور های اروپایی است و تاجران به ترکیه به چشم پلی به کشور های اروپایی نگاه می کنند .

به دلیل تحریم ها تجار نمی تواند به صورت غیر مستقیم از طریق ترکیه وارد کشور کنند .

 

لیست کالاهایی که اجازه ورود به کشور از ترکیه دارند به صورت زیر می باشد :

واردات پوشاک از ترکیه شامل لباس های بچه گانه ، زنانه و مردانه ،جوراب ، ساپورت و . . .

قطعات و لوازم الکترونیکی که شامل ژنراتور برق ، لوازم یدکی و . . .

مواد اولیه نساجی

مواد اولیه پلاستیک جات برای تولید

وسایل ساختمانی مانند چراغ ، درب ، شیرآلات و . . .

لوازم خانگی مانند دکوری و وسایل چدنی

در سال گذشته طی بیانیه ای وزارت صنعت و معدن دستورالعملی برای واردات پوشاک از ترکیه عنوان کرده اند که که تمامی پوشاک وارداتی باید کد شناسه واردات پوشاک را بر روی محصولات خود داشته باشند . بعد از آن فقط تعداد کمی از برند های خارجی از این دستورالعمل پیروی کردند و کسانی که کد شناسه ندارند اجازه وارد کردن پوشاک را دیگر ندارند . بعضی از شرکت هایی که در کشور سومی وجود دارند تاجران می تواند با همان نام در ایران به فعالیت خود ادامه بدهند . این دستور العمل برای خرده فروشان مشکلات زیادی به وجود آورده است و دیگر نمی تواند محصولات خارجی و وارداتی را به فروش برساند و فروش شان بسیار کم شده است .

با این کار از ورود قاچاق پوشاک تا حدی گرفته شده است قبل از این بسیاری از اعضای اتحادیه پوشاک پوشاک را وارد کشور می کردند و قانونی پوشاک را از گمرک عبور می کرد و در بازرسی ها برگ سبز ارائه می داند و خیلی راحت پوشاک را به فروش می رساندند اما حالا هر گونه پوشاک خارجی که بدون کد شناسه باشد کالای قاچاق محسوب می شود .

اما این روند یک عیب بزرگ دارد و آن این است که تنها چند برند اجازه ورود کالا دارد و این باعث می شود که این کالاها هر قیمتی که می خواهند روی کالاها بگذارند و از آنجایی که رقیب ندارند می توانند به راحتی اجناس خود را به فروش برسانند . این در حالی است که بیشتر این برندها در کشور های مقصد جزء برند های درجه ۴ و ۵ می باشد و منسوخ شده هستند و هیچ ارزشی در کشور خود ندارند .

نکته دیگر برای واردات پوشاک از ترکیه این است که هر فروشگاهی بخواهد برندی را وارد کند و در فروشگاه خود به فروش برساند باید تابلو آن برند را نصب کند که این کار حدود ۱۵۰ میلیون و یا حتی بیشتر هزینه می برد .

مروتیان نایب رئیس اتحادیه پوشاک تهران در مصاحبه ای گفتند سعی وزارت صنعت ، معدن و تجارت این است که واردات کالای رسمی باید به صرفه تر از واردات کالاهای قاچاق باشد .

 

منبع: باسکول

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا