صادرات و واردات
موضوعات داغ

واردات چمدانی از ترکیه

صادرات و واردات

10 / 100

واردات چمدانی از ترکیه

 

واردات کالا توسط مسافران یا واردات چمدان از مسیرهای زمینی و هوایی به عنوان واردات چمدانی شناخته می شود. این نوع کسب و کار در هیچ کجای قانون توضیح داده نشده است. در واقع یک اصطلاح عامیانه برای نوع ترخیص کالا بدون نیاز به انجام تشریفات گمرکی است. در این حالت کالا توسط بار مسافری حمل می شود.

طبق قوانین گمرکی کالایی که مسافر وارد می شود باید نیاز شخصی او باشد و برای ترخیص کالا از گمرک باید به گمرک ثابت کند که این کالا برای استفاده شخصی است. از نظر قانونی مسافر حق دارد کالایی را با خود به داخل کشور بیاورد یا ببرد و این حق مسافر است. در جایی غیرقانونی می شود که شخص دیگری یک کالای تجاری تجاری را از طریق سهمیه مسافری تسویه کند.

واردات چمدانی از ترکیه 6 | آفکو

گفته می شود در سال 1998 حدود 250 میلیون دلار کالا از طریق بار حمل شده است. با این حال، مشخص نیست که آیا همه این حجم شامل کالاهای مورد نیاز مسافر است یا صرفاً کالاهای تجاری که از طریق به اصطلاح تجارت چمدان به کشور آورده شده است.

واردات از ترکیه به ایران

واردات از ترکیه به ایران به چند دلیل رونق گرفته است. همسایگی و قرابت فرهنگی در کنار تعاملات توریستی باعث شده تا بسیاری از ایرانیان تجربه کاری در این کشور داشته باشند. سفرهای متعدد توریستی و تجاری نیز باعث افزایش آگاهی ایرانیان از پتانسیل بازار ترکیه شده است.

واردات سفر از ترکیه برای استفاده شخصی تقریبا طبیعی شده است. مشروط بر اینکه این کالاها جدید نباشند. دلیل چنین قوانینی برخورد با واردات به اصطلاح چمدان از ترکیه به ایران است. خرید از ترکیه به طور کلی شامل طلا، پوشاک، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و کالاهای مشابه است که همگی دارای محدودیت هستند.

واردات چمدان بهتر است یا قاچاق؟

در واقع بین این دو نوع تجارت تفاوتی وجود ندارد و قاچاق محدود به مواردی نخواهد بود که برای مرزبانان کارت پیله‌وری صادر شود. بنابراین قاعدتا مشکل کمبود کالاهای خارجی برای مصرف کننده با بازارچه های مرزی قابل حل است. در بحث قاچاق بارها به آسیب های فردی، اجتماعی و ملی این پدیده پرداخته شده است و نیازی به باز شدن موضوع نیست. وقتی انسان به دنبال کالای قاچاق است باید صفات و احتیاط های زیادی را ذکر کرد و موضوع آسیب رساندن به خود و جامعه را در این مقوله مد نظر قرار داد.
طبیعتا سوال دیگری که برای خواننده پیش می آید این است که با توجه به اینکه این امتیازات به مسافران داده می شود چرا نباید از واردات چمدان استفاده کرد؟ پاسخ گاهی اوقات بسیار ساده است: تجارت چمدان برای کالاهای سنگین ارزان نیست و بازارچه های مرزی راه بهتری برای خرید کالا هستند.

جایگزین چیست؟

واردات چمدان جزء سهمیه مسافر است که با سلب بسته بندی، تضمین و کیفیت محصول حاصل می شود. دولت محدودیت زیادی برای تجارت چمدان ندارد و ممکن است در بسیاری از کشورهای دیگر نیز اینگونه باشد. این تجارت پول زیادی ندارد و جلوگیری 100% از آن کار آسان و ارزانی نیست. به همین دلیل علاوه بر واردات کالاهای مسافری، پدیده تجارت چمدانی نیز وجود دارد.
تا زمانی که اختلاف قیمت و کمبود کالا در مناطق جغرافیایی وجود داشته باشد، تجارت غیرقانونی مانند قاچاق، هرچند به مقدار کم، همچنان ادامه خواهد داشت. در عین حال کسانی که به دنبال کسب و کاری قانونی، سالم و سازنده هستند می توانند از راه های موجود بهره ببرند.

قوانینی وجود دارد که تجارت را برای فعالان اقتصادی بسیار آسان می کند و فقط افراد با تجربه از این قوانین آگاه هستند.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

واردات چمدانی از ترکیه 7 | آفکو
امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا