تجهیزات حمل و نقلتجهیزات حمل و نقل ریلی
موضوعات داغ

واگن های مسقف

تجهیزات ریلی

واگن های باربری مسقف

امروزه حمل و نقل ریلی به جهت مزیت های نسبی، صرفه اقتصادی و آلودگی کمتر به عنوان حمل و نقل سبز در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. واگن ها بخش اصلی صنعت حمل و نقل ریلی می باشند که از جهات مختلف طبقه بندی می شوند. واگن های باری به طور کلی به دو دسته روباز و مسقف تقسیم بندی می شوند.

 

واگن های مسقف

واگن های مسقف 6 | آفکو

طراحی اطاق واگن های مسقف بدین شکل است که پس از قرارگیری کالا و محصول در آن، با بستن درب های جانبی و پلمب کردن آن، کالا از هر لحاظ محفوظ می ماند. بنابراین برای جابه جایی کالاهایی که در مقابل هوای آزاد، آفتاب، رطوبت و یا عوامل دیگر جوی فاسد می گردد بسیار مناسب می باشد.

این نوع واگن ها به دو صورت دو محوره و چهار محوره ساخته می شوند. بدین صورت که واگن های دو محوره در هر دو طرف دارای یک درب کشویی و دو عدد هواکش بوده؛ در صورتی که واگن های مسقف چهار محوره در هر دو طرف دارای دو درب کشویی و دو عدد هواکش می باشند. این امر جهت سهولت در بارگیری و تخلیه محموله هایی است که به صورت فله بارگیری و حمل می شوند.

در این نوع واگن ها تعداد چهار عدد دریچه در امتداد محور طولی در سقف و شش عدد دریچه جانبی وجود دارد که هر یک از آنها به وسیله ضامن مخصوص در محل مربوطه کاملا محکم و پلمپ می شوند و دریچه های سقفی نیز به وسیله نوار لاستیکی کاملا آب بندی می شوند تا امکان نفوذ هیچ عامل بیرونی وجود نداشته باشد.

امروزه حمل و نقل ریلی به جهت مزیت های نسبی، صرفه اقتصادی و آلودگی کمتر به عنوان حمل و نقل سبز در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

واگن های مسقف 7 | آفکو
امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا