اخبار
موضوعات داغ

وزیر صمت: مبادلات تجاری ایران و ارمنستان افزایش می‌یابد

اخبار داخلی و خارجی

امضای تفاهم نامه مشترک همکاری

­وزیر صمت: مبادلات تجاری ایران و ارمنستان افزایش می‌یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امضای تفاهمنامه با کشور ارمنستان سبب افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای علیرضا رزم حسینی پس از امضای تفاهمنامه با کشور ارمنستان در خصوص توسعه همکاری های دوجانبه، افزود: صادرات ایران به ارمنستان حدود ۳۰۰ میلیون دلار است که امضای این تفاهم نامه کمک شایانی در جهت ارتقاء این رقم خواهد کرد.
وی ارمنستان را جزو کشور های اوراسیا دانست و اضافه کرد: ارزیابی مثبتی از تجارت با اوراسیا داریم و طبق تاکیدات رئیس جمهور باید مذاکرات برای پیوستن به اوراسیا به صورت دائمی انجام بشود که ارمنستان در این حوزه برای توسعه مراودات می تواند کمک شایانی نماید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت حوزه های معادن، مواد غذایی و لوازم خانگی را فرصت های مناسبی برای تجار دو کشور در جهت توسعه همکاری های متقابل اعلام کرد.
رزم حسینی همچنین گفت: دولت بخش خصوصی دو کشور را برای توسعه مراودات و تجارت در خصوص کالا های دارای توجیه اقتصادی، حمایت خواهد کرد.
آمادگی ارمنستان برای تسهیل ورود تجار ایرانی به بازار دیگر کشور ها
وزیر اقتصاد ارمنستان، از آمادگی کشورش برای تسهیل ورود بازرگانان ایرانی به دیگر کشور ها خبر داد.
آقای واهان کروبیان پس از امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در جمع خبرنگاران، گفت: در زمینه تجارت متقابل و همکاری ها و تولیدات مشترک برای ورود ایران به بازار کشور های دیگر آماده همکاری هستیم.
وی با اشاره به اینکه ارمنستان بازار بزرگی در اختیار دارد، گفت: آمادگی داریم عرصه کشورمان را در اختیار تجار ایران برای ورود به کشور های ثالث قرار دهیم.
وی همچنین بر تسهیل مراودات تجاری و رفع مشکلات تجار دو کشور تاکید کرد.

منبع: تی نیوز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

وزیر صمت: مبادلات تجاری ایران و ارمنستان افزایش می‌یابد 4 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا