حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

ویژگی جدید کشتی های برقی

حمل و نقل کالا

ویژگی جدید کشتی های برقی

 

کشتی های برقی در انگلیس به لطف فنّاوری و تسهیلات جدید و به عنوان بخشی از برنامه های انگلیس برای دستیابی به هدف انتشار صفر آلاینده تا سال ۲۰۵۰، به زودی می توانند در هنگام کار شارژ شوند.

کشتی های برقی

به نقل از آی ای، انگلیس اهداف بلند پروازانه ای برای دستیابی به هدف عدم انتشار آلاینده تا سال ۲۰۵۰ تعیین کرده است. این کشور برای انجام این کار باید ناوگان دریایی خود را نیز کربن زدایی کند. و اکنون یک پروژه جدید ممکن است موفق به تحقق این امر شود.این پروژه تحت هدایت کنسرسیومی از شرکت های انرژی های تجدیدپذیر و شرکت های دریایی به دنبال بررسی قابلیت توسعه تأسیسات شارژ در راه دور برای شناور های برقی است.

ویژگی جدید کشتی های برقی 6 | آفکو

این فنّاوری جدید قابلیت اتصال کشتی های الکتریکی را در هنگام کار به خود فراهم می کند و آن ها را شارژ می کند. این مساله باعث افزایش بُرد و قابلیت های عملیاتی بیشتر برای این کشتی ها می شود. این فرآیند به شرح زیر است: کشتی برقی انرژی را از نیروگاه های بادی موجود در وسط دریا می گیرد و آن را در باتری های خود ذخیره می کند.

“استوارت بارنز”

از اعضای این پروژه می گوید: این فنّاوری موسوم به “ORE Catapult” تقاضای شدید صنعت دریایی برای راه حل های پاک را در کمک به این صنعت برای کاهش انتشار گاز های گلخانه ای برآورده می کند. نشانه های اولیه حاکی از آن است که کشتی های برقی و هیبریدی در حال کسب محبوبیت در میان شرکت ها هستند. و دلیل اصلی آن اکنون می تواند قابلیت شارژ آن ها در وسط دریا باشد.

برخورداری از این تسهیلات جدید که می تواند شارژ شدن در راه دور را فراهم کند. همچنین می تواند اعتماد به نفس بیشتری را برای سرمایه گذاری در کشتی های الکتریکی تقویت کند. چرا که این شناور ها به نوبه خود باعث کاهش هزینه های عملیات و نگهداری می شوند.

“لئو هامبرو” یکی دیگر از شرکای این پروژه می گوید: ما به عنوان یک اپراتور کشتی. به طور فعال عملیات دریایی انتشار صفر کربن را دنبال می کنیم. ما معتقدیم که قابلیت شارژ دریایی یک عامل مهم در استقرار سریع شناور های الکتریکی و هیبریدی در دریا است.این پروژه در اولین گام در حال انجام یک مطالعه شناخت از بازار و جستجوی نظرات متخصصان. از طراحان کشتی ها گرفته تا اپراتور ها و صاحبان مزارع بادی دریایی هستند.

 

منبع: حمل و نقل بین المللی دنیا رهنورد
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

ویژگی جدید کشتی های برقی 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا