اخبار
موضوعات داغ

پرونده کانال سوئز با ۵۵۰ میلیون دلار خسارت بسته شد

اخبار داخلی و خارجی

پرونده کانال سوئز با ۵۵۰ میلیون دلار خسارت بسته شد

 

مشاجره حقوقی بر سر تعیین میزان خسارت حدود ۱۰۰ روز پس از پایان به گل‌نشستن کشتی اور گیون در کانال سوئز به فرجام رسید. این کشتی کانتینربر برای مدت چند روز با مسدود کردن کانال سوئز تردد کشتی‌ها را مختل کرده بود.

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، دادگاه بررسی پرونده تعیین خسارت برای شرکت صاحب کشتی باری اور گیون یکصد روز پس از رفع انسداد از کانال سوئز به پایان رسید.

پرونده کانال سوئز با ۵۵۰ میلیون دلار خسارت بسته شد 8 | آفکو

اداره مسئول تردد کشتیرانی در کانال سوئز درخواست ۹۱۶ میلیون دلار خسارت کرده بود. طرفین این مشاجره حقوقی سرانجام بر سر ۵۵۰ میلیون دلار خسارت به توافق رسیدند. خسارتی که توسط شرکت مالک این کشتی کانتینربر و شرکت بیمه باید پرداخت شود.

اداره امور کانال سوئز به دلیل بسته شدن این کانال خواستارغرامت یک میلیارد دلاری شده است و تنها زمانی کشتی اجازه حرکت خواهد داشت که توافقی در این زمینه حاصل شود.

پرونده کانال سوئز با ۵۵۰ میلیون دلار خسارت بسته شد 9 | آفکو

اسامه ربیع، رئیس اداره امور کانال سوئز به روزنامه دولتی الاهرام مصر گفته بود: «زحمت و کار زیادی برای نجات کشتی هزینه کردیم و درآمد روزانه خود را از دست دادیم. بنابراین باید به ما خسارت پرداخت شود.»

موعد برگزاری دادگاه این پرونده در مصر بارها به تعویق افتاده بود. روز یکشنبه چهارم ژوئیه، مقامات ژاپنی از کسب توافق با مسئولان نظارت بر کانال سوئز خبر دادند.

گفته می‌شود روز چهارشنبه هفتم ژوئیه (۱۶ تیر) این کشتی که حاشیه دریاچه تلخ بزرگ پهلو گرفته بود، می‌تواند به راه خود ادامه دهد.

پرونده کانال سوئز با ۵۵۰ میلیون دلار خسارت بسته شد 10 | آفکو

کشتی‌باری اور گیون به علت نامعلومی در ماه مارس سال جاری به مدت چند روز در کانال سوئز به گل نشسته بود و مانع از تردد کشتی‌ها از این کانال شده بود.

 

منبع: انرژی امروز

مشاجره حقوقی بر سر تعیین میزان خسارت حدود ۱۰۰ روز پس از پایان به گل‌نشستن کشتی اور گیون در کانال سوئز به فرجام رسید.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 3.73 ( 2 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا