حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

پیش بینی های 2022: روند خطوط هوایی

حمل و نقل هوایی

12 / 100

پیش بینی های 2022: روند خطوط هوایی

 

 

صنعت هوانوردی به شدت تحت تأثیر همه گیری کووید-19 قرار گرفته است، به طوری که خطوط هوایی با اختلالات شدید و رکود تکان دهنده مواجه شده اند. در سال 2021، صنعت از طریق اجرای تعدادی تغییرات با پیامدهای کووید-19 مقابله کرد. کاهش شدید مسافرانی که سفرهای هوایی را انتخاب می‌کنند منجر به تجدید ارزیابی اقدامات ایمنی و اطمینان خاطر برای مسافران شد. با اجرای این اقدامات، صنعت هوانوردی نیز شاهد بهبود تدریجی و همچنین بازگشت اعتماد مسافران بوده است. به طور کلی، پیشرفت بیشتر در سال 2022 با معرفی فن آوری های جدید برای امکان پذیری این تنظیمات پیش بینی می شود.

پیش بینی های 2022: روند خطوط هوایی 6 | آفکو

ما از کارشناسان صنعت در مورد انتظارات مربوط به رفتار مسافران، رژیم های تمیز کردن، روند سلامت و ایمنی، فناوری های جدید و روندهای پایداری برای خطوط هوایی در سال 2022 می شنویم.

 

بانو چودری، بنیانگذار گروه هوانوردی آلفا

بر اساس آخرین اعداد یاتا، خطوط هوایی جهانی کاهش قابل توجهی در زیان صنعت در سال 2022 پیش بینی کرده اند. این اعداد پیش بینی می کنند که سفرهای بین المللی به طور پیوسته افزایش یابد و تقریباً به نیمی از سطح سال 2019 برسد.

این بیماری همه گیر تمرکز شدیدی بر سلامت و ایمنی و به نوبه خود روی رژیم های پاکسازی در چندین جنبه از بخش هوانوردی قرار داده است.

فناوری UV برای تمیز کردن همه چیز از سینی های امنیتی در فرودگاه ها تا سطوح کابین در سراسر جهان گسترش یافته است. من انتظار دارم که شاهد به کارگیری پروتکل‌های تمیز کردن سخت‌گیرانه‌تر برای ضدعفونی کردن نقاط تماس پرمصرف باشیم و فناوری‌هایی مانند مه‌پاشی هواپیما، افزایش استفاده از فیلترهای هوای با راندمان بالا، و ادامه استفاده از PPE توسط خدمه هوا در سال 2022 ادامه یابد.

پیش بینی های 2022: روند خطوط هوایی 7 | آفکو

در دنیای پس از همه‌گیری، دیجیتالی کردن سوابق سلامت (گذرنامه واکسن) و ادغام بی‌وقفه آن در فرآیند سفر، یک عامل کلیدی در جهت‌گیری روندها در این زمینه خواهد بود.

دیجیتالی کردن سوابق و رویه‌های بهداشتی تا حد زیادی به بازگرداندن اعتماد مصرف‌کننده و ایمن‌تر و سریع‌تر کردن جنبه‌های کلیدی سفر هوایی کمک می‌کند، و این مورد به عنوان یک عامل کلیدی برای بهبود بخش حمل و نقل هوایی و جهانی باقی می‌ماند.

من انتظار دارم که بخش هوانوردی بر روی اتوماسیون رو به رشد، افزایش دیجیتالی شدن و اتخاذ یک مدل عملیاتی چابک به عنوان حوزه های اصلی تمرکز برای سال 2022 تمرکز کند.

خطوط هوایی، فرودگاه‌ها و این بخش باید کارایی عملیاتی خود را افزایش دهند، منابعی را به صورت استراتژیک اضافه کنند که کارایی عملیاتی را افزایش می‌دهد، و آماده سازگاری با تقاضای نوسان و تعداد مسافران هستند. من معتقدم که پایداری نقش مهمی در توسعه فناوری های جدید، به ویژه در فرودگاه ها خواهد داشت. چندین فرودگاه در سراسر جهان شروع به اجرای اقدامات پایدار در ساخت و ساز، استفاده از فضاهای سبز و افزایش استفاده از نور طبیعی، توسعه طرح های بازیافت جامع، اقدامات صرفه جویی در انرژی و شیوه های چاپ پایدار کرده اند.

جدا از تحقیقات مداوم در راه حل های طولانی مدت مانند برق و هیدروژن، چندین شرکت هواپیمایی منابع قابل توجهی را بر توسعه راه حل های پایدار برای سفرهای هوایی متمرکز کرده اند.

من مطمئن هستم که سال 2022 ما را با پیشرفت‌های هیجان‌انگیزتری در زمینه فناوری سوخت پایدار، استفاده از مواد سازگار با آب و هوا در توسعه هواپیما، و شیوه‌های پرواز پایدار مواجه خواهد کرد.

 

سباستین فابر، مدیر عامل SITA برای هواپیما

اتوماسیون و دیجیتالی شدن برای اطمینان و کنترل مسافران برای بازگشت کارآمد و کاهش زمان پردازش به سطوح قابل قبول بسیار مهم است. فناوری بیومتریک با سرمایه‌گذاری فرودگاه‌های سراسر جهان در عملیات‌های محافظت‌کننده آینده، راه‌حلی ضروری برای رسیدگی به این موضوع ارائه می‌کند.

علاوه بر پردازش خودکار مسافران، برای اطمینان از سفر آسان‌تر، ایمن‌تر و بدون مشکل‌تر در مواجهه با نگرانی‌های بهداشتی مداوم، باید تأیید صحت سلامت را استاندارد و دیجیتالی کنیم.

بلاک چین به دلیل توانایی منحصر به فرد خود در به اشتراک گذاری اطلاعات به صورت آنی، ایمن و خصوصی بین ده ها ذینفع در سراسر فرودگاه ها، دولت ها، خطوط هوایی و سازندگان تجهیزات اصلی (OEM) پتانسیل بسیار زیادی برای صنعت حمل و نقل هوایی دارد.

صنعت حمل و نقل هوایی سالانه 50 میلیارد دلار برای قطعات یدکی هواپیما هزینه می کند. با این حال، ردیابی این قطعات یدکی در حین حرکت بین خطوط هوایی، اجاره‌دهندگان و OEMها عمدتاً به صورت دستی باقی می‌ماند.

هیچ دیدگاه واحدی در مورد چگونگی ردیابی صدها میلیون سابقه تراکنش بین این نهادها وجود ندارد که ریسک و هزینه را تشدید می کند. و اگر هر گونه ناهماهنگی بین سیستم های ذینفعان وجود داشته باشد، خطر همپوشانی داده ها افزایش می یابد – همانطور که هزینه ها نیز افزایش می یابد.

خطوط هوایی با برخی از پیچیده ترین مسائل مربوط به نگهداری، تعمیر و عملیات، از کمبود سوابق دیجیتال گرفته تا مشکلات زنجیره تامین، ناهماهنگی سیستم و هزینه های سنگین مواجه هستند. بلاک چین برای حل این چالش ها حیاتی خواهد بود.

برای خلبانان، SITA یک راه حل اثبات شده مبتنی بر بلاک چین را توسعه داده است که امکان تأیید مجوز پرسنل الکترونیکی را بدون اتصال به شبکه فراهم می کند. مشارکت SITA با اجازه تأیید آفلاین به روشی کارآمد و حفظ حریم خصوصی، از پذیرش استاندارد دیجیتالی در سطح صنعت برای استفاده از EPL در پروازهای بین‌المللی توسط سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی پشتیبانی می‌کند.

از طرف مسافران، بلاک چین می‌تواند بسیاری از چالش‌های کارآمدی که صنعت امروز با آن مواجه است را حل کند. در سال 2021، SITA، همراه با Indicio.tech و دپارتمان بهداشت آروبا، اپلیکیشن سلامت آروبا را آزمایش کردند، آزمایشی که به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا یک اعتبار مسافر قابل اعتماد را – بر اساس وضعیت سلامتی خود – به صورت خصوصی و ایمن در دستگاه تلفن همراه خود به اشتراک بگذارند.

فناوری همچنین می‌تواند به خلبان‌ها و اعزام‌کنندگان دسترسی به گزارش‌های آب‌وهوای چندمنبعی دقیق در زمان واقعی ارائه دهد. راه‌حل‌های امروزی می‌توانند به خلبانان کمک کنند تا پروفایل‌های پرواز خود را بهینه کنند تا بازده سوخت را به حداکثر برسانند، انتشار کربن را کاهش دهند و آگاهی از موقعیت را برای پروازهای ایمن‌تر و راحت‌تر بهبود بخشند.

فرودگاه های منطقه ای و داخلی باید برای رونق پس از همه گیری آماده شوند. با سفرهای هوایی داخلی در بازارهای بزرگتر مانند ایالات متحده، هند و چین، اولین بازارهایی که پس از همه گیری کووید-19 بهبود یافتند، فرودگاه های منطقه ای قرار است در سال های آینده نقش بزرگی ایفا کنند.

 

 

ترجمه شده توسط تیم آفکو

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا